Aktualności

1200 nowych parkomatów - najpierw Służewiec


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2012-02-23 | Komentarzy:

Jak donosi gazeta.pl Zarząd Dróg Miejskich chce poszerzyć granice płatnej strefy parkowania o kolejne warszawskie dzielnice. W wyniku przeprowadzonych analiz urzędnicy doszli do wniosku, że niezbędne jest postawienie 1216 nowych parkomatów, przede wszystkim w nowej dzielnicy biurowej na Służewcu.

parkomaty 1.jpg

Nadrzędnym celem urzędników jest uporanie się z parkingowym bałaganem na Służewcu, w dzielnicy biurowej, oraz na Starym Mokotowie, w okolicy Szkoły Głównej Handlowej i wydziałów Politechniki Warszawskiej. ZDM planuje postawić tam aż 738 urządzeń do pobierania opłat. W dalszej kolejności, według raportu, 145 parkomatów powinno trafić na Ochotę oraz w inne rejony Mokotowa. Na koniec 333 urządzenia postawione zostaną na Żoliborzu, w okolicy Placu Wilsona.

O poszerzeniu płatnej strefy parkowania zadecyduje Rada miasta stołecznego Warszawy, która przegłosowała już, że do marca przyszłego roku zapłacimy za parkowanie m.in. na Muranowie, w rejonach Ochoty, Woli, Pragi i przy Łazienkach Królewskich. Sytuacja spowodowana jest skargami mieszkańców, którzy nie mają gdzie zostawiać samochodów, bowiem zajmują je auta właścicieli zamieszkujących dzielnice sypialne oraz spoza Warszawy.

[Foto: warszawa.gazeta.pl]


Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 78

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.1249508857727 s