Aktualności

1250-konny GT-R - V max 351 km/h


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2012-03-23 | Komentarzy:

Severnvalley Motorsport to brytyjski tuner, który zapragnął posiadania w swojej ofercie najszybszego Nissana GT-R. Z racji zielonego koloru i ponadprzeciętnej mocy samochód uzyskał przydomek Hulk. Jego niesamowite osiągi zostały udokumentowane na filmie, który możecie zobaczyć poniżej.

nissan gt-r hulk 3.jpg

Hulk to bezkompromisowe auto sportowe. Moc 1250 KM uzyskano m.in. dzięki powiększeniu pojemności seryjnej jednostki V6 z 3,8 do 4,2 litra. Oprócz tego zmieniono prawie wszystko - dwie turbiny zastąpiono większymi odpowiednikami firmy Garrett, zmodyfikowano dolot, wydech, wtryskiwacze, skrzynię biegów, a na koniec przeprogramowano komputer sterujący pracą silnika.

nissan gt-r hulk 4.jpg

Oczywiście mianowanie Hulka zaszczytnym tytułem "najszybszego GT-Ra" jest trochę na wyrost. Najszybszy to bowiem pojęcie względne, a Nissan przygotowany przez Brytyjczyków może pochwalić się "jedynie" najwyższą prędkością maksymalną. Bicie rekordu szybkości dokumentuje nagranie, ale przede wszystkim urządzenie Racelogic VBox, które wskazało wynik 218,01 mph (w przeliczeniu i delikatnym zaokrągleniu 351 km/h).

[Foto: gtr.co.uk]


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.55600190162659 s