Aktualności

2014 Maserati Ghibli


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2013-04-09 | Komentarzy:

Po szesnastu latach nieobecności Maserati Ghibli na rynku, włoska marka z Modeny postanowiła przywrócić produkcję sportowego modelu "dla mas". Nowe Ghibli nie będzie jednak tym samym 2-drzwiowym coupe, które znamy z lat 90. Wstępne informacje mówią o czterodrzwiowej limuzynie należącej do segmentu E. Szykuje się zatem poważna konkurencja dla BMW serii 5, Mercedesa klasy E oraz Audi A6.

k_bigpic.jpg

Analizując najnowsze fotografie, można stwierdzić, że nowe Ghibli stylistyką zewnętrzną czerpie bardzo dużo z obecnej generacji Quattroporte. Charakterystyczna, nieco mniej muskularna linia nadwozia oraz reflektory o podobnym kształcie - to tylko najbardziej rzucające się w oczy podobieństwa. Mimo wszystko samochód prezentuje się bardzo dobrze. Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem, że wygląda znacznie lepiej (ze względu na odpowiednio dobrane proporcje) niż starszy brat.

original.jpg

Wygląd nie mówi jednak wszystkiego, najważniejsze w tym przypadku jest to, co znajdziemy pod maską. Według relacji producenta będziemy mieli do wyboru dwie jednostki o nieznanych na dzień dzisiejszy parametrach: benzynowe V6 Biturbo o pojemności 3-litrów oraz pierwszy w historii włoskiej marki turbo-diesel o tym samym litrażu. W późniejszym czasie planuje się rozszerzenie oferty o mocniejszy silnik, który ma konkurować z usportowionymi modelami  segmentu E.

2014_maserati_ghibli_official_photos_details_released_photo_gallery_14.jpg

Bez względu na wybór jednostki napędowej, nowe Maserati otrzyma 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów "ZF", która przekaże napęd na tylną oś lub opcjonalnie na wszystkie koła za pośrednictwem systemu Q4. Premiera Ghibli odbędzie się podczas najbliższych targów motoryzacyjnych w Shanghai'u. Przewidywana cena samochodu, który już latem trafi do europejskich salonów to około 70 tys. euro.


źródło: www.gtspirit.com


Zobacz także:

Mondeo ITD  bezkarnie łamie przepisy................. Ja motocyklista......................... Elanor z 60 sekund na sprzedaż.......

m1.jpg m2.jpg el.jpg


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.56961703300476 s