Giełda tuningowanych aut


Aktualności

2016 Dodge Viper ACR - najszybszy drogowy Viper w historii


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2015-05-10 | Komentarzy:

Dodge Viper, choć nie bez problemów, jest obecny na rynku od niemal 25 lat. W ubiegłym roku Dodge borykał się z problemami sprzedażowymi tego modelu i zdecydował nawet o czasowym wstrzymaniu produkcji (zobacz klik), ale wciąż stara się uatrakcyjniać ofertę, aby przyciągnąć klientów. Firma zaprezentowała właśnie nowego Vipera ACR (American Club Racer), który trafi do sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku.

Najnowsza odsłona Vipera napędzana jest 8,4-litrowym silnikiem V10 o mocy 653 KM i momencie obrotowym na poziomie 813 Nm, dzięki czemu jest najszybszą Żmiją w historii modelu. Auto choć będzie dopuszczone do ruchu ulicznego, powstało przede wszystkim z myślą o torach wyścigowych.

dodge_viper_acr_2.jpg

Nie mogło zabraknąć między innymi rozbudowanej aerodynamiki, którą będzie można zamówić w dwóch wersjach - bazowej ACR oraz Extreme Aero. Druga z nich dokłada do potężnego spoilera jeszcze splitter i szerszy dyfuzor. Przy prędkości maksymalnej wynoszącej 285 km/h aerodynamika zapewnia 1 tonę docisku.

dodge_viper_acr_4.jpg

W torowych warunkach niezbędne są efektywne hamulce. Dodge za 19-calowymi felgami umieścił tarcze ceramiczne Brembo, które z przodu mają średnicę 390 mm i współpracują z sześciotłokowymi zaciskami, natomiast z tyłu 360-milimetrowe dyski ściskane są 4 tłokami. Na potrzeby Vipera ACR firma Kumho zaprojektowała nowe opony, które dorównują skutecznością gumom wyczynowym.

dodge_viper_acr_5.jpg

Samochód otrzymał sprężyny Bilsteina, dzięki czemu zawieszenie ma możliwość regulacji prześwitu w zakresie 76 mm. Mocarna jednostka, wydajna aerodynamika i specjalne ogumienie pozwalają osiągnąć w szybkich łukach przeciążenia rzędu 1,5 g.Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

2.0815899372101 s