Aktualności

250 mln zł dla Policji w 2013 roku


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2013-04-19 | Komentarzy:


Kondycja finansowa polskiej Policji  zwykle uważana była za słabą. Do tej pory też tak myślałem, jednak czytając coraz to nowe informacje dotyczące modernizacji niebieskiej formacji oraz o milionach [PLN], które są przeznaczone na jej funkcjonowanie zacząłem w to szczerze wątpić. 

1_68411.jpg

Jak się okazało, w roku 2012 na samo umundurowanie przeznaczono niespełna 36 milionów złotych! Ponad to zakupiono 278 nowych samochodów, 15 motocykli oraz 9 łodzi. Do listy zaliczają się również samochody z video-rejestratorami, o których Was informowaliśmy kilka miesięcy temu. Prócz konkretnego doposażenia, na liście zakupów nie zabrakło najnowszych "gadżetów": laserowych mierników prędkości, bezkontaktowych alkomatów, czy też ochronnych ubrań antyodłamkowych oraz kamizelek kuloodpornych. W kwestii zbrojenia, w ubiegłym roku do wszystkich placówek trafiło ponad 10 mln nabojów o łącznej wartości 9 mln złotych! W większości była to standardowa amunicja (kaliber 9mm) przeznaczona do tradycyjnych pistoletów, ale także amunicja do broni interwencyjnej o większym kalibrze.

z11919479V_Policja_interweniowala_rozpylajac_gaz_lzawiacy_i_strzelajac.jpg

Jakie wydatki przewiduje się w bieżącym roku? Wstępne plany obejmują modernizacje ponad 300 komend i posterunków, na co zarezerwowano już 250 mln złotych. W 2013 roku Policja zamierza także wynająć 10 tysięcy samochodów (na okres 3 lat), które mają zastąpić część starszych jednostek. Opłacalność leasingu od klasycznego zakupu argumentuje się tańszą eksploatacją pojazdów oraz zapewnionym ubezpieczeniem AC (warto zauważyć, że większość obecnych radiowozów nie posiada tego ubezpieczenia). 

Polska Policja, jak się jednak okazuje nie jest w tak krytycznej sytuacji ekonomicznej, jak się tego można było spodziewać. Pod względem wyposażenia zaczyna nie ustępować naszym zachodnim sąsiadom.

źródło: www.moto.onet.pl; www.policja.pl


Zobacz także:

 

Uważajcie na żółte Partnery GTID..............Rzeźnicy i Rzeźbiarze - czyli BMW X5M............ Wściekły właściciel Ferrari..........

gtid.jpg x5.jpg fer.jpgZobacz takżeOceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.4282629489899 s