Aktualności

Ferrari 458 Italia Twin-Turbo


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-01-05 | Komentarzy:

Za każdym razem, gdy nazwa Underground Racing pojawia się w mediach wiadomo, że szykuje się naprawdę wysokiej jakości uczta dla automaniaków. Ostatnim ich projektem było opisywane przez nas tysiąckonne Gallardo (tutaj). Dzisiaj mamy pierwsze zdjęcia Ferrari 458 Italia po podobnej kuracji.

Filozofia stylistyczna tunera jest bardzo prosta, bowiem praktycznie w ogóle jej nie ma. Pracownicy Underground Racing zajmują się tylko i wyłącznie tylnym zderzakiem, a mianowicie jego demontażem. O ile początkowo myśleliśmy, że brak elementu wynika z potrzeby dostosowania jego kształtu do nowych części w silniku, o tyle okazuje się to celowym działaniem. Dzięki temu osoby oglądające pojazd ekspozycyjny mogą dokładnie przyjrzeć się zastosowanej technologii.

Ferrari_458TT_04.jpg


Italia nadal posiada 4,5-litrową V-ósemkę. W tej wersji włoski agregat został jednak uzupełniony o dwie turbosprężarki, specjalny intercooler, wytrzymały układ wydechowy i sportowy filtr powietrza. Oczywiście zmian w silniku jest o wiele więcej, my jednak wspominamy jedynie o najważniejszych. Jaki jest skutek zastosowania takich modyfikacji? Na razie Underground Racing chce pozostać tajemniczy i nie podał oficjalnych danych technicznych auta. My jednak podejrzewamy, że podobnie jak w przypadku Gallardo, moc utrzymywać się będzie w granicy tysiąca kucy.

Ferrari_458TT_07.jpg


Wyobraźcie sobie jak szybkie będzie tysiąckonne Ferrari 458. Już przy 570 koniach mechanicznych coupe mogło przyspieszyć do pierwszej setki w 3,4 sekundy. Bez wątpienia amerykańskiemu tunerowi po raz kolejny udało się stworzyć naprawdę fantastyczne auto.

Foto: Underground Racing


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (4 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.7819139957428 s