Najnowsze polskie projekty

Golf VR6T 500+ Compsport
W przerwie międzyświątecznej nasz znajomy fotograf -...
2800 cm3
500+ KM
590 Nm
unknown sek
unknown km/h
awd
Honda Civic Type-R Tajpa
Kilka dni temu, po poście ze zmodyfikowanym Scionem...
2000 cm3
400 KM
540 Nm
bd sek
270+ km/h
FWD


Aktualności

755 koni w Camaro cabrio


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-10-08 | Komentarzy:

Odnosimy wrażenie, że Chevrolet Camaro Convertible może być naprawdę dużym sukcesem. Jeszcze auto nie miało oficjalnej premiery, a już prezentowana jest druga wersja limitowana. O ile pierwsza została przygotowana na potrzeby luksusowego katalogu świątecznego, o tyle druga ma być bezkompromisowa. Proszę Państwa, oto Hennessey HPE700 Camaro Convertible.

Amerykański tuner Hennessey ma już doświadczenie w modyfikowaniu Camaro. W tym roku klientom zostało zaproponowane coupe, które dysponowało mocą kosmicznych 725-ciu koni. Ponieważ ilość egzemplarzy była ograniczona do 24 sztuk, cała seria dosyć szybko została sprzedana. Z okazji prezentacji Camaro w wersji otwartej, Hennessey zdecydował się na prezentację ulepszonej modyfikacji. Auto ma być dostępne jako coupe i cabrio oraz całkowita produkcja znowu nie przekroczy 24-ch sztuk.

01_hennessey_camaro_convertible.jpg


Podobnie jak w przypadku poprzedniego pakietu, moc pochodzić będzie z 6,2-litrowej jednostki V8. Dzięki ogromnej turbinie i zmianom oprogramowania jednostka będzie w stanie wyciągnąć 755 KM oraz niemalże 1035 Nm momentu obrotowego. Jest to wzrost o 50 koni w stosunku do poprzedniego modelu Hennessey. Dzięki takim wartościom pierwsza setka pojawi się na liczniku po 3,3 sekundy, a 210 km/h to kwestia zaledwie jedenastu sekund. Z pewnością tak potężna moc będzie w stanie zjeżyć włos na głowie niejednego motoryzacyjnego twardziela.

02_hennessey_camaro_convertible.jpg


Zarówno Chevrolet, jak i Hennessey są firmami amerykańskimi. Nie ma się zatem co dziwić, że zmiany stylistyczne sprawiają, że auto jest jeszcze bardziej ostentacyjne i rzucające się w oczy. Jeżeli mielibyśmy wskazać element, który przypadł nam do gustu, to z pewnością nie byłby to kwadratowy tył. Na uwagę bardziej zasługuje dyskretny spojler z przodu. Bardzo ciekawe są także obręcze ze stopów lekkich. Połączenie cienkich pasków ze sportową bielą może urzekać.

Bez wątpienia firmie Hennessey po raz drugi udało się stworzyć interesujący samochód. Ten tuner świetnie rozumie, że moc uszczęśliwia. Czemu jednak powstaną tylko 24 sztuki, a cena każdej z nich wyniesie 132.500 dolarów?


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4.67/5 (3 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.55643606185913 s