Giełda tuningowanych aut


Aktualności

79 letni Rosemary Smith także testowała bolid formuły 1


Autor: Jey Wild | Dodano: 2017-07-14 | Komentarzy:

Prowadzenie bolidów formuły 1 nigdy nie było łatwe, w obecnych czasach dodatkowo samochody są niesamowicie zaawansowane technologicznie i wymagają sporej sprawności fizycznej. Rosemary nie należy do kobiet, które obawiają się wyzwań. Pani Smith jest zaprawioną w bojach weteranka rajdową, która zawsze marzyła o jeździe bolidem F1. Z okazji 40 lecia Renault Sport zespół postanowił umożliwić Rosemary spełnienie marzeń.

35f2ba15c98c2941b4dab9f1ee0d3642.jpeg

Irlandka w pewnym momemcie swojego życia doszła do wniosku, że powinna przekazać młodszemu pokoleniu swoją wiedzę. Dlatego właśnie założyła szkołę jazdy w Dublinie. Do nauki wykorzystywała samochody Renault Clio. To właśnie dzięki temu dostała tą niesamowitą okazję do testowania bolidu F1. Przejechała 10 okrążeń toru Paul Ricard, podczas testów Roberta Kubicy.

„Jazda 800-konnym bolidem to było moje marzenie, ale nigdy nie sądziłam, że będę mieć możliwość je zrealizować. Tymczasem oddział Renault z Wielkiej Brytanii zadzwonił do mnie i zapytał, czy nie chciałabym wziąć udziału w testach i przejechać się bolidem E21. To było fantastyczne przeżycie, a jazda F1 to kompletnie inna bajka od rajdowych samochód. Dla to spełnienie marzeń i znak, że jak bardzo mocno w nie wierzysz i dążysz do ich realizacji, to z pewnością kiedyś się to uda” - mówiła po jeździe Rosemary Smith.


Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.1097838878632 s