Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Akcja porządkowa w Muzeum Corvette - uratowano już pięć modeli


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2014-03-06 | Komentarzy:

Trwa akcja ratownicza ośmiu modeli Chevroleta, które niespełna dwa tygodnie temu w Muzeum Corvette w stanie Kentucky dosłownie... zapadły się pod ziemię (zobacz news tutaj klik). Jak do tej pory z leju krasowego zdołano wydobyć pięć, kultowych egzemplarzy amerykańskiej marki.

Na pierwszy ogień poszedł Chevrolet Corvette ZR1 z 2009 roku. Samochód bez większych problemów został wyciągnięty z dziury o głębokości 10 metrów. Jak podaje pracownik obiektu - na tle wszystkich poszkodowanych ZR1 wypada najlepiej. Struktura nadwozia nie została naruszona, a jednostka LS9 V8 o pojemności skokowej 6,2 litra jest w dalszym ciągu sprawna. Dostrzeżono jedynie drobne kosmetyczne ubytki w postaci uszkodzeń lakieru oraz kilku pęknięć na szybach.

Corvette_ZR1_690x459.jpg

Pierwsze odpalenie silnika spotkało się z niemałym aplauzem wszystkich zgromadzonych. Sytuacja została uwieczniona na poniższym klipie.


Następny w kolejce był jedyny w swoim rodzaju wiśniowy Chevrolet Corvette z 1993 roku w jubileuszowej wersji „40th Anniversary Edition”. Ten niestety nie miał tyle szczęścia co ZR1. Na podstawie wstępnych oględzin stwierdzono, że samochód nadaje się do pełnej restauracji. Proces nie będzie jednak łatwy ze względu na spore zniszczenia nadwozia. Jak powiedział rzecznik National Corvette Museum, pod względem technicznym auto zachowało się w zadziwiająco dobrym stanie.

1993_ruby_red_corvette_wrecked.jpg

Pierwszy etap akcji zakończył się na uratowaniu czarnej Corvette z 1962 roku. Klasyk, mimo że w wyniku zapadnięcia się ziemi zaliczył dzwon z podłożem, ma ogromne szanse na powrót do pełnej kondycji.


W dniu dzisiejszym z leju krasowego wyciągnięto PPG Pace Car z 1984 roku oraz milionową sztukę modelu Corvette z 1992 roku. Jak do tej pory wszystkie pojazdy są w wyjątkowo dobrej kondycji. Trzeba jednak być świadomym, że wyciągnięcie pozostałych trzech aut będzie znacznie bardziej skomplikowaną procedurą. Wśród nich znalazły się takie modele jak: ZR-1 Spyder (1993), Corvette Z06 (2001) ver. Mallett Hammer oraz 1.5-milionowy egzemplarz Corvette z 2009 roku. Jako, że samochody pokryte są w znaczniej mierze gruzem, pozostała część ekspozycji będzie prawdopodobnie w znacznie gorszym stanie.

365796.jpg

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wszystkie uszkodzone Chevrolety zanim zostaną wysłane do siedziby GM, gdzie odzyskają swój dawny blask będą wystawione do końca lipca na specjalnej wystawie w muzeum Corvette. 


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50557708740234 s