Aktualności

Alfa Romeo Mito Turismo


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-12-25 | Komentarzy:

Co wyróżnia samochody Alfy Romeo? Przede wszystkim piękna i dynamiczna linia nadwozia, wysmakowane wnętrze oraz całkiem niezłe silniki. Większego znaczenia nie ma nawet wielkość włoskiego auta. Sytuacja zatem w takiej samej mierze dotyczy modelu 159, jak i Mito. Tym razem powiemy nieco o najmniejszej Alfie. Okazją do tego jest bardziej sportowa wersja hatchbacka.

Specjalna edycja Mito nosi nazwę Turismo Sport i będzie ją można rozpoznać już po samym wyglądzie zewnętrznym. Na początek niech wasza uwaga skupi się na 16-calowych felgach aluminiowych. Obręcze mają spory rozmiar, jednak nieciekawy wzór. Po sportowej wersji spodziewaliśmy się czegoś bardziej dynamicznego. Ponadto auto w standardzie otrzyma delikatny spojler dachowy oraz światła przeciwmgielne. Turismo wyróżniać się będzie także kolorem. Auto nabyć można w wersji czarnej, białej lub krwiście czerwonej.

2010_Alfa_Romeo_MiTo_Turismo_Sport_Edition.jpg


We wnętrzu kierowcę ucieszy skórzana kierownica. Dodatkowo zostanie ona wyposażona w przyciski obsługujące system audio oraz telefon. Lista wyposażenia standardowego zawiera także tempomat, czy system Blue & Me. Ten ostatni jest dosyć zaawansowanym centrum mobilnej rozrywki.

Mito Turismo Sport będzie można kupić z jednym silnikiem benzynowym i jednym wysokoprężnym. 1,4-litrowy benzyniacz i 1,3-litrowy diesel generują taką samą moc 95-koni mechanicznych. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku spodziewać się można bardzo mizernych osiągów.

Alfa_Romeo_MiTo_Turismo_.jpg


Jak podsumować tą wersję Mito? Naszym zdaniem wyraz sport użyty w jej nazwie, to spore nadużycie. Mimo iż hatchback wygląda ładnie, będzie wolny i niewiele lepiej wyposażony od standardu. Dlatego możemy się cieszyć, że trafi do sprzedaży wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Cena wersji benzynowej sięgnie 12.895 funtów, podczas gdy diesel uszczupli portfel o 14.410 funtów.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 2.67/5 (3 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.52613115310669 s