Aktualności

Aplikacje na telefon przydatne w samochodzie


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2013-03-20 | Komentarzy:

Obecnie wiele osób posiada samrtfony. Dlaczego więc nie korzystać z dobrodziejstw różnego rodzaju ciekawych aplikacji na telefon? Wybraliśmy dla Was te spośród nich, które mogą okazać się przydatne podczas podróży samochodem.

Yanosik (klik)

Jest to aplikacja, której znacznej części z Was z pewnością nie trzeba przedstawiać. Pozostałym spieszymy wyjaśnić zasady jej działania. Przy wykorzystaniu technologii GPS i GPRS aplikacja monitoruje sytuacje na drodze, pozwala ominąć korki, a także unikać mandatów. W skrócie jest to połączenie nawigacji i radia CB, oprócz tego całkowicie bezpłatne. Yanosik dostępny jest na urządzenia z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.

aplikacje_1.png

DailyRoads Voyager (klik)

Aplikacja dla zawodowych kierowców, chociaż nie tylko. Działanie aplikacji porównać można z samolotową "czarną skrzynką". Rejestruje ona trasę, zapisując wideo, dźwięk, lokalizację i prędkość (niektóre z funkcji można wyłączyć). Nagranie wykonane w ten sposób jest niezbitym dowodem w razie wypadku.

aplikacje_2.jpg

Car HUD (klik)

Jeśli na wyposażeniu Twojego samochodu nie ma kosztownej opcji Head-Up Display (wyświetlacza prezentującego prędkość jazdy na przedniej szybie), to w łatwy sposób możesz zmienić to za pomocą tej aplikacji. Wystarczy położyć telefon na desce rozdzielczej, a informacja o prędkości poruszania się pobierana jest z GPS.

aplikacje_3.JPG

Parkdroid (klik)

Aplikacja pozwala zaznaczyć na mapie, gdzie zostawiliśmy samochód. Może okazać się przydatna, gdy wyjeżdżamy do innego miasta, lub na grzyby. Doprowadzi ona z powrotem do auta, a także przypomni o kończącym się czasie postoju, w przypadku parkingów płatnych.

aplikacje_4.jpg

RaceDroid Lite (klik)

Prosty pogram bazujący na akceleratorze i GPS w telefonie, który mierzy czas przyspieszenia do określonej prędkości i czas przejazdu 1/4 mili.

aplikacje_5.jpg

Czy znacie jeszcze jakieś ciekawe aplikacje wspomagające kierowcę w czasie jazdy? Jeśli tak, koniecznie napiszcie o nich w komentarzu!

[Foto: play.google.com]


Zobacz jeszcze:

BMW 320i Alpina Turbo................ Ukradła radiowóz podczas kontroli...........   Nowe Porsche GT3 - 475KM

 

bmw.jpg pol.jpg gt3.jpg


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

2.4955880641937 s