Aktualności

Arash AF-10 na sprzedaż


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-10-30 | Komentarzy:
Codziennie na całym świecie sprzedaje się naprawdę dużą ilość szybkich samochodów. Jeżeli jednak na rynek wtórny trafia taka konstrukcja, jak Arash AF-10, nie da się przemilczeć tego faktu. Przyjrzyjmy się tej ofercie.

Propozycja sprzedaży AF-10 pojawiła się w zasobach portalu Jameslist. Jest to strona internetowa, która pośredniczy w handlu naprawdę luksusowymi i drogimi produktami. Nie ma się zatem co dziwić, że właściciel Arasha wybrał akurat ten kanał zbycia auta. Jeżeli chodzi o sam brytyjski supersamochód, to bez wątpienia jest to niesamowita maszyna. Prosty design już od momentu pokazania pierwszego prototypu wzbudzał kontrowersje. Media światowe oskarżały producenta o bardzo silną inspirację wyglądem chociażby Ferrari Enzo. Bez względu na fakt czy inspiracja taka miała miejsce, czy nie należy stwierdzić, że całość wygląda agresywnie i dynamicznie.

Bardzo dobra informacja dotyczy również wagi AF-10. Nie jest to specjalnie otyła konstrukcja. Do jej budowy używano bowiem głównie takich materiałów, jak włókno węglowe, czy aluminium. Oczywiście sama niska masa nic nie zdziała. Należy ją jeszcze połączyć z porządnym silnikiem. W przypadku Arasha napęd dostarcza 7-litrowy motor znany z Corvetty. Jednostka jest w stanie wygospodarować 550 koni mechanicznych. Mimo iż moc może was nie powalić na kolana, silnik nadrabia momentem obrotowym. Ten osiąga bowiem wartość 644 Nm. Możliwości 7-litrowca sprawiają, że Brytyjczyk rozpędzi się do maksymalnych 330 km/h.

Arash AF-10, który pojawił się na stronie Jameslist, ma na liczniku jedynie 621 mil. Oznacza to tyle, że nie jest w żaden sposób zużyty i przyniesie nowemu właścicielowi jeszcze masę frajdy. Radość z jazdy nie jest jednak tania. Auto zostało wycenione na milion dolarów.


Oceń...Ocena: 5/5 (4 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.79754590988159 s