Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Arrinera Hussarya GT odwiedziła trzy miasta w Polsce


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2016-08-10 | Komentarzy:

Pierwsze tournee, pierwszego polskiego supersamochodu dobiegło końca.

Błękitny egzemplarz Arrinery Hussarya GT - ten sam - który wziął udział w Festiwalu Prędkości w Goodwood (klik), pod koniec lipca zawitał do Polski, aby zaprezentować się mieszkańcom Szczecina, Wrocławia i Warszawy. Obecnie prototyp przebywa w Kimboltonw Wielkiej Brytanii, gdzie przechodzi kolejne testy przed przyszłorocznymi startami w klasie pojazdów GT4.

foto06.jpg

Husarz w obecnej konfiguracji zasilany jest przez silnik V8 6,2-litra produkcji GM, dysponujący mocą 436 KM. Samochód wyścigowy zbudowany jest na przestrzennej ramie rurowej, z poszyciem z włókna węglowego i sekwencyjną skrzynią biegów Hewland, której działanie odbiło się szerokim echem w Warszawie podczas pierwszej przejażdżki modelu GT na drodze publicznej (klik).

foto54.jpg

Przedstawiciele marki nie wykluczają kolejnych lokalnych prezentacji między innymi w Gdańsku oraz Rzeszowie. W dalszym ciągu czekamy na większą porcję informacji odnośnie modeli z homologacją drogową, które mają pojawić się na rynku w przeciągu dwóch lat. Prócz modelu Hussarya 33, na stronie producenta można znaleźć wzmiankę także o wariancie GT dopuszczoną do ruchu drogowego.


Zobacz takżeOceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.73548913002014 s