Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Aston DB5 Bonda sprzedany


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-10-29 | Komentarzy:

Ostatnio otrzymaliśmy informację, że na aukcję trafił klasyczny Aston Martin DB5. Normalnie fakt ten nie bardzo by nas zainteresował. Okazało się jednak, że nie było to standardowe coupe. Auto zostało bowiem wykorzystane w filmie o przygodach najsłynniejszego, brytyjskiego agenta - Jamesa Bonda.

Omawiany egzemplarz Astona Martina DB5 pochodzi z roku 1964 i towarzyszył Seanowi Connery na planie filmu Goldfinger oraz Operacja Piorun. Auto zostało oczywiście zachowane w stanie oryginalnym. W tym jednak przypadku stan oryginalny nie mówi jedynie o tapicerce, czy lakierze. W pojęcie to łapią się także wszystkie
gadżety wykorzystywane przez 007. Brytyjskie coupe posiada w standardzie tylną, kuloodporną płytę, schowane karabiny maszynowe, system rozpryskiwania oleju oraz układ wyrzucający fotel pasażera. Jadąc bondowskim Astonem nie poddacie się zatem bez walki. Co więcej, pokładowy telefon sprawi, że szybko będziecie mogli wezwać posiłki.

bond_aston_db5_large003.jpg


Do tej pory właścicielem DB5 był Jerry Lee. Kolekcjoner kupił auto na aukcji
w roku 1969 za 12 tysięcy dolarów. Po ponad czterdziestu latach doszedł jednak do wniosku, że pojazd chciałby sprzedać. Ten trafił zatem na londyńską aukcję i szybko stał się gratką dla wszystkich fanów Jamesa Bonda. Ostatecznie licytację wygrał Amerykanin - Harry Yeaggy. Jak sam stwierdził, za 2.912.000 funtów udało mu się kupić Astona, o którym zawsze marzył. Patrząc na zainkasowaną sumę należy stwierdzić, że Jerry Lee świetnie zainwestował pieniądze czterdzieści lat temu.


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 4.75/5 (4 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.0864639282227 s