Aktualności

Aston Martin Cygnet z 4,7-litrowym V8 od Vantage S oficjalnie w Goodwood


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-07-12 | Komentarzy:

Po 5 latach od zakończenia produkcji, Aston Martin postanowił wskrzesić miejskiego Cygneta w dość niecodziennej odsłonie...z silnikiem V8. To żadna pomyłka, to efekt specjalnego zamówienia od anonimowego klienta, który zarzyczył sobie, aby miejski Aston został doposażony w 4,7-litrowy silnik V8 od Vantage S. Wszystkie zlecone modyfikacje zostały zrealizowane przez oddział Q należący do Astona Martina. Jest to Cygnet godny Jamesa Bonda. 

JovFTJ_KSj2m9wsefvW1Nw.jpg

Budowa "pakera" wśród wszystkich aut miejskich rozpoczęła się od zamontowania klatki bezpieczeństwa oraz przebudowy przedniej części konstrukcji auta, aby pomieścić w niej potężną skrzynię biegów od V8. Nadwozie zostało solidnie poszerzone za pomocą elementów z włókna węglowego. Przeskalowane nadkola mieszczą teraz 19-calowe felgi, zamiast 16-calowych. Nie zabrakło także nowego układu wydechowego, który pracuje niczym przelot ze względu na swoją ograniczoną długość.

EQQhJB4WSzm1qlPuTNT34A.jpg

JXdkMG_oRJKJhcNGbG98Dg.jpg

We wnętrzu umieszczono wiele detali w kolorze przypominającym British Racing Green. Kabinę zagospodarowano kubełkowymi fotelami Recaro z czteropunktowymi pasami bezpieczeństwa. 


Cygnet V8 dysponuje mocą 430 KM i maksymalnym momentem obrotowym w wysokości 490 Nm, dzięki czemu pierwszą setkę osiąga w 4,2 sekundy i maksymalnie osiąga 272 km/h.


Oceń...Ocena: 4/5 (2 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50160717964172 s