Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Aston z centralnie umieszczonym silnikiem


Dodano: 2011-05-26 | Komentarzy:
Przedstawiciele duńskiego biura projektowego HBH poinformowali, że niedawno firma zajęła się pracami nad Astonem Martinem V12 Vantage. Dzięki inżynierom coupe zmieni swój wygląd, a jednostka napędowa trafi w sam środek płyty podłogowej. Pierwsze informacje o konstrukcji są naprawdę obiecujące.

Pracownicy duńskiej firmy bardzo niechętnie wypowiadali się na temat wyglądu przygotowywanego coupe. Zdradzili tylko tyle, że publiczność może się spodziewać wyraźnych zmian stylistycznych. Nieco więcej szczegółów udostępniono na temat jednostki napędowej. 6-litrowy silnik V12 trafi w sam środek karoserii i otrzyma dwa kompresory. Na razie nie wiadomo jaką moc uda się w ten sposób wygenerować. Oczekiwania są jednak bardzo wysokie. Brytyjski motor już w standardzie ma 510 koni mechanicznych.

Podczas prezentacji nawet jedno słowo nie odniosło się do ceny auta. Nie można jednak liczyć na promocję. HBH chce stworzyć tylko jeden egzemplarz supersamochodu. Jego właściciel oprócz kluczyków otrzyma również 50 procent udziałów w projekcie stylistycznym auta i 50 procent praw do jego produkcji.

Na koniec warto dodać, że zapowiedzi HBH raczej nie są rzucaniem słów na wiatr. Nie ma się także co martwić o jakość technologii, czy wiedzę. Inżynierowie zatrudniani przez Duńczyków mieli już okazję współtworzyć takie konstrukcje, jak Kleemann GTK, czy Zenvo ST1.

Foto: Aston Martin

Zobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.8350038528442 s