Aktualności

Audi A-Force One


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-03-06 | Komentarzy:

Audi A1 to małe auto miejskie. Jego charakter nie przeszkadza jednak w tym, aby modyfikacją zajęli się tunerzy. Kolejną już firmą jest Pogea Racing. Pakiet stworzony do niewielkiego Niemca otrzymał nazwę A-Force One. Kit przekształci trochę wygląd oraz moc pojazdu.

W kwestii stylistyki A-jedynki obyło się bez drastycznej przemiany. W sumie tuner zamontował jedynie nowe felgi aluminiowe. Czarne obręcze mają 18-cali i rajdowy wzór. Prawdziwe zmiany ukrywają się dopiero pod felgami. Pogea Racing zamontowało układ hamulcowy sygnowany logo Brembo oraz sztywniejsze nastawy zawieszenia. Części firmy KW sprawią, że A1 obniży si i zyska na prowadzeniu w zakrętach.

Audi_A1_Pogea_1.jpg


Audi postarało się o szeroką paletę jednostek napędowych dla swojego auta. Z kilku silników tuner wybrał benzyniacza o pojemności 1,4-litra. Seryjnie niewielkie TSI rozwija 122 KM i 200 Nm. Inżynierowie Pogea Racing uzupełnili jednostkę o usprawnione oprogramowanie, dolot i nowy układ wydechowy. Zmian być może i wiele nie było, jednak mimo to moc podskoczyła do 156 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 266 Nm. Tuner nie podzielił się danymi o przyspieszeniu. Powiedział natomiast, że prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 245 km/h.

Audi_A1_Pogea_3.jpg


Każdy, kto wymaga od auta większej mocy, także powinien znaleźć coś dla siebie. Ponoć na życzenie klienta 1,4 TSI może zostać uzupełniony o drugą odsłonę modyfikacji. W tym przypadku tuner pogrzebie w turbo i uzyska większy przyrost mocy.

Foto: Pogea Racing


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (3 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54319310188293 s