Aktualności

Audi nie zrezygnowało z modelu Quattro - produkcja wciąż w planach


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2014-11-23 | Komentarzy:

Na przestrzeni ostatnich lat Audi zaprezentowało dwie koncepcje nowego modelu Quattro, który ma być spuścizną prawdziwej legendy rajdów w latach 80 i 90. Po premierze przedprodukcyjnej wersji modelu podczas ostatniej edycji targów motoryzacyjnych we Frankfurcie słuch jakby po nim zaginął. Okazuje się, że projekt wciąż jest aktywny, a co więcej kolejne prototypy są na bieżąco opracowywane - tak przynajmniej zapewnił główny projektant Marc Lichte w wywiadzie dla Auto Car.

"Wciąż pracujemy nad modelem Quattro, projekt jest wciąż aktywny. Dwa ostatnie koncepty były dobrą bazą do produkcyjnej wersji modelu, jednak chcemy stworzyć coś bardziej ekstremalnego. Projekt został reaktywowany w ostatnim czasie, na pewno można się spodziewać wielu niespodzianek. To będzie coś zupełnie nowego." - powiedział Marc Lichte podczas Auto Show w Los Angeles.

1.jpg
4.jpg

Ochrzczony mianem europejskiego "muscle-car'a", Audi Quattro z 2013 roku jest wyposażone w jednostkę twin-turbo V8, którą zestawiono z napędem elektrycznym. Szacowana moc napędu hybrydowego to 700 KM. Maksymalny moment obrotowy to 800 Nm. Więcej na temat drugiej generacji prototypu przeczytacie tutaj. (klik)


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.72304916381836 s