Aktualności

Audi R8 Spyder by ABT


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-03-05 | Komentarzy:

Jedni tunerzy stawiają na dyskrecję podczas tworzenia pakietów stylistycznych, innym natomiast nie bardzo zależy na roli szarej myszki. Bez wątpienia do tej drugiej kategorii zaliczyć można kreację Audi R8 Spyder przygotowaną przez niemieckiego tunera ABT. Przyjrzyjmy się dokładnie temu pakietowi.

Nie trzeba się za specjalnie przyglądać, żeby stwierdzić, że R8 nie wygląda tak w momencie, w którym opuszcza fabrykę Audi. Przede wszystkim w oczy rzuca się agresywny, czerwony lakier, który dla kontrastu został zestawiony z pasami włókna węglowego. Dodatkowo popatrzcie tylko na przedni grill, czy spojler. Oglądając kabriolet z boku zauważa się nie tylko skrajne połączenie kolorów, ale także dynamiczne, 5-ramienne felgi. Obręcze na przedniej osi mają 19, a na tylnej 20 cali. Świetnym akcentem, który wpisuje się w linię boczną jest także tylny spojler. Element wykonano z włókna węglowego i nadano mu naprawdę sportowy kształt. Patrząc na ABT R8 GT S z tyłu, ciężko rozpoznać standardowe Audi R8. Skrzydło, nowy zderzak, poczwórny wydech i dyfuzor mogą zrobić niezapomniane wrażenie.

Audi_R8_ABT_2.jpg


W kabinie pasażerskiej połączono czerwoną i czarną skórę. Nie zabrakło także akcentów z włókna węglowego. Większość kształtów czy form pozostała bez zmian. Będzie to zatem dobra informacja dla wielbicieli niemieckiej ergonomii.

Audi_R8_ABT_3.jpg


Auto wykorzystane przez ABT, to R8 Spyder w wersji z 5,2-litrowym silnikiem. Oznacza to, że standardowo V10 rozwija 525 KM i 530 Nm. Tuner nie chciał za bardzo sprecyzować jakie zabiegi zostały wykonane. Na pewno wiemy o sportowym wydechu. Chętnie za to mówił o nowej mocy. Po modyfikacji Audi rozwija 620 koni mechanicznych. Dzięki temu pierwsza setka pojawi się po 3,6 sekundy. To o 0,5 sekundy szybciej, niż w wersji przed tuningiem. Prędkość maksymalna wynosi 320 km/h.

Foto: ABT


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.61589002609253 s