Aktualności

Audi wchodzi w tuning - pierwsze mody na R8 i TT RS


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2017-07-12 | Komentarzy:

Oto jak wyręczyć ABT, MTM, czy innych tunerów, którzy zarywają noce, aby ulepszyć "look" fabrycznych modeli ze stajni Volkswagena. Wystarczy po prostu powołać do życia nowy oddział, a następnie wprowadzić odpowiednie pakiety do oficjalnej oferty. Tak zrobiło Audi, które za pośrednictwem dywizji Audi Sport Performance Parts, wchodzącego w skład Audi sport GmbH sprezentowało modelom R8 i TT RS nowy zestaw aero, w skład którego wchodzą: tylny dyfuzor,spojler (fixed), progi boczne, przedni splitter, 20-calowe, lżejsze felgi i lotki, odpowiedzialne za lepsze tunelowanie powietrza. Dodatkowe elementy nadwozia mają polepszyć docisk maszyny o 100 kg i znacznie obniżyć masę własną pojazdu. 

2.jpg

imageshandler__1_.jpg

Jak na razie nie posiadamy informacji, kiedy pierwsze zmodyfikowane modele pojawią się w sekcjach RS, polskich salonów Audi. Co istotne elementy, w które można wyposażyć jak na razie R8 i TT RS nie tylko wyglądają na bardzo customowe, ale można mieć pewność, że nad ich tworzeniem czuwał sztab projektantów inżynierów, którzy zadbali także o kwestie związane z poprawą aerodynamiki i osiągów pojazdu.

imageshandler.jpg

imageshandler__2_.jpg

Dyrektor Audi Sport GmbH, Stephan Winkelmann powiedział w trakcie Audi Summit Barcelona, że zadaniem nowej dywizji jest przenoszenie sprawdzonych rozwiązań z motorsportu do produkcji seryjnej. Audi Sport Performance Parts zajmie się czterema kategoriami tuningu - modyfikacjami zawiesznia, wydechu, wyglądu zewnętrznego i wykończenia wnętrza. Możliwości indywidualnej konfiguracji auta będą znacznie bardziej zaawansowane niż do tej pory. 

Więcej zdjęć poniżej:

4.jpg

5.jpg

imageshandler__3_.jpgOceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.5942008495331 s