Aktualności

Audi zapowiada A9


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-09-24 | Komentarzy:

Audi planuje jeszcze większą ekspansję na rynku luksusowych pojazdów. Do niedawna topowym modelem było A8. Dla klientów o wrażliwszym poczuciu estetyki producent miał w ofercie odrobinę mniejsze A7. To nie koniec oferty modelowej. W planach jest ogromne A9.

Auto to ma być definicją luksusu i nowoczesności na kołach. Ma powstać na wspólnej platformie VW, nazwanej MLB. Technologicznie ma opierać się na rozwiązaniach najnowszego A8, jednak ma go przerastać pod względem stylu.

a9_2.jpg

Pomimo ogromnego nadwozia, A9 ma być pojazdem stosunkowo lekkim. Będzie to uzyskane dzięki stosowanej już przez inżynierów z Ingolstadt technologii spaceframe, opartej w dużej mierze na aluminium, jak również poprzez szerokie wykorzystanie włókien węglowych. To wszystko ma spowodować, że topowa limuzyna ma ważyć tyle samo co aktualne A7. Na ofertę silnikową tradycyjnie nie da się narzekać. Pod maskę mają zawitać jednostki wysokoprężne i benzynowe o sześciu i ośmiu cylindrach. W cenniku ma się również pojawić wersja hybrydowa, zarówno w benzynie jak i w odmianie wysokoprężnej.

a9_4.jpg

Odsłona kolejnego concept cara zapowiadającego A9 ma mieć miejsce już w listopadzie, podczas targów w Los Angeles.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.48970580101013 s