Aktualności

Bentley po japońsku


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-09-13 | Komentarzy:

Od wielu już lat świat ogarnięty został manią podnoszenia mocy silników oraz tuningowania wyglądu aut. Wyspecjalizowane firmy powstają nie tylko w Europie, czy Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej tego typu przedsiębiorstw odnaleźć można także chociażby w Japonii. Przykładem dalekowschodniego tunera jest firma Wald International. Ostatnio wypuściła na rynek modyfikację do Bentleya Continentala Flying Spur.

Pakiet stylizacyjny skierowany do brytyjskiej limuzyny nosi nazwę
Sports Line Black Bison. Jego zadaniem jest sprawienie, że nobliwy i elegancki samochód stanie się niezwykle drapieżny. Japońscy projektanci w pierwszej kolejności wzięli na warsztat zderzaki Bentleya i dosyć drastycznie je przebudowali. Przedni zderzak już na pierwszy rzut oka kojarzy się z Mercedesem klasy S w wersji AMG. Niemalże identycznie rozplanowano wloty powietrza, nie wspominając już o bocznych skrzelach. Jeżeli chodzi o tył, w zderzak wmontowano cztery końcówki wydechu oraz prowizoryczny dyfuzor. Oba elementy prezentują się dosyć topornie i z pewnością są przesadzone. Zbyt duża liczba szczegółów zaburza piękną linię auta.

Bentley_Continental_Flying_Spur_Wald_3.JPG


Patrząc na Continentala Flying Spur z boku zauważycie
nowe fartuchy. Te posiadają nie tylko przetłoczenia, ale nawet jakąś inkrustację. Niestety, ale japońskie fartuchy są za długie w stosunku do standardowych. W ten sposób auto całkowicie straciło swoje klasyczne proporcje. Kolejną zmianą są nowe felgi ze stopów lekkich. Charakteryzują się one ogromnym rozmiarem oraz dosyć ciekawym wzornictwem.

Bentley_Continental_Flying_Spur_Wald_7.JPG


Nie chcemy być złośliwi, ale wszystko wskazuje na to, że albo Wald International nie włożył za dużo serca w opracowanie modyfikacji, albo zestawienie poszczególnych elementów jest całkowicie przypadkowe. Której z opcji byśmy nie wybrali, należy dojść do wniosku, że
pakiet stylizacyjny nie jest udany. Po jego zastosowaniu piękny i czysto brytyjski Bentley staje się ciężki i toporny.


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 4.67/5 (3 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21489
Użytkowników on-line: 1
Gości on-line: 327

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.56887888908386 s