Aktualności

BMW M4 GTS zadebiutuje najprawdopodobniej w sierpniu


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2015-03-08 | Komentarzy:

BMW pracuje nad bezkompromisową wersją GTS M-czwórki. Model prawdopodobnie otrzyma nazwę GTS, wzorem poprzednika. Według nieoficjalnych informacji jeszcze szybsze BMW M4 zadebiutuje w sierpniu, w Pebble Beach.

3-litrowa jednostka R6 o podwójnym turbodoładowaniu otrzyma system wtrysku wody do cylindrów (water injection). Pomoże to w chłodzeniu wzmocnionej, a w związku z tym bardzo obciążonej, jednostki. Rozwiązanie takie było po raz pierwszy zastosowane w silnikach samolotowych w czasie II wojny światowej. Z takiego chłodzenia korzystały także niektóre modele STI Subaru. Ile więcej od standardowych 431 KM i 550 Nm otrzyma odmiana GTS? Na dokładną informację jeszcze będziemy musieli poczekać.

bmw_m4_gts_5.jpg

Oczywiście auto otrzyma jeszcze sztywniejsze zawieszenie, efektywniejszy układ hamulcowy oraz wyścigowe opony. W ramach walki ze zbędnymi kilogramami należy spodziewać się wymiany elementów nadwozia i innych komponentów na odpowiedniki wykonane z włókna węglowego i aluminium. Wnętrze pozbawione będzie także niektórych wygód, a w ich miejsce pojawi się klatka bezpieczeństwa i kubełkowe fotele.

bmw_m4_gts_1.jpg

Z niecierpliwością czekamy na oficjalną informację prasową.Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54757809638977 s