Aktualności

BMW M5 F10 od Manhart Racing - najszybsze M5 na świecie?


Autor: Jan Kotowski | Dodano: 2013-05-06 | Komentarzy:

BMW M5 F10 od Manhart Racing filmik

Tytuł „najszybszego na świecie” budzi w mężczyznach bardzo silne emocje. Czemu? Trudno stwierdzić, z pewnością jest to związane z dziecinną chęcią zaimponowania kolegom. W późniejszym okresie „bycie najlepszym” jest silnie pielęgnowanym pragnieniem, wzmocnionym przez płeć przeciwną. Chociaż tu być może, nie warto być tym szybszym… Ekhm, wracając do samochodów, temat tego NAJszybszego jest szczególnie drażliwy. Wystarczy spojrzeć na niedawne perypetie Bugatti i spółki z samochodowej super ligi.

Nie dziwi więc, że gdy Manhart Racing ogłosiło przerobione przez siebie BMW najszybszym M5 na świecie, wzbudziło to spore obiekcje. Jak to zwykle bywa, Manhart nie ukrócił dyskusji w zarodku, zyskując w ten sposób na popularności i zainteresowaniu swą marką.

Niestety dla tunera, temat nieco przycichł a Manhart MH5 S Biturbo, bo tak nazywa się przerobione BMW, nie ma już takiego splendoru. Być może pojawiło się nowe, szybsze M5 na rynku, być może MH5 S po prostu za dużo pali… faktem jest oferta sprzedażowa tego samochodu.

By nadać sprawie rozgłosu, Manhart wybrał bezpieczną, wydawać by się mogło, drogę reklamy. Przybrała ona postać wideoklipu. Jak pokazuje przykład Jaguara (click), taka forma promocji może być niemalże tak samo wspaniała jak sam samochód.

A jak to wygląda w przypadku Manhart? Cóż, lepiej pozostawię ten temat waszej ocenie:

 Spodziewając się reakcji takiej, jak na "bezprawne" ogłoszenie się najszybszym na podwórku, zachęcam do sprawdzenia rzeczywistych możliwości tego samochodu:

MH5 S legitymuje się 700KM mocy i 860Nm momentu obrotowego, co owocuje następującymi przyśpieszeniami:

0-60 km/h 2,4sek,

0-100 km/h 3,9sek,

100-200 km/h 6,8sek,

80-250 km/h 13.5sek (seryjnemu BMW M5 zajmuje to niespełna 20sek)Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)

Tagi


BMW | M5 | f10 | M Power | M GmbH | M | Manhart | Racing


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.50357699394226 s