Aktualności

BMW M5 jest już prezentowane pierwszym klientom i dealerom


Autor: Jey Wild | Dodano: 2017-05-06 | Komentarzy:

Oficjalna premiera nowej sportowej limuzyny od BMW coraz bliżej, jednak zanim ujrzy ją cały świat najpierw zostanie zaprezentowana potencjalnym klientom. Podobnie było w przypadku cywilnych odmian nowego G30. Samochód był pokazywany najpierw na zamkniętych spotkaniach, gdzie niezbędne były podpisy dokumentów o utrzymaniu poufności. W Południowej Korei, klienci mogli się przyjrzeć bliżej i dowiedzieć nieco więcej na temat samochodu.  

New_BMW_M5_Will_Have_Over_600HP_3.jpg

Ze wszystkich informacji jakie do tej pory się pojawiły wynika, że samochód będzie rywalem przede wszystkim dla nowego E63S. Po raz kolejny potwierdza się moc tego auta, która ma wynosić ponad 600 KM. Pod maską znajdzie się silnik o pojemności 4,4 V8 TwinTurbo.

New_BMW_M5_Will_Have_Over_600HP_5.jpg

Dzięki zastosowaniu napędu na wszystkie 4 koła producent deklaruje, że przyśpieszenie do 100 km/h zajmie poniżej 3,6 sekundy (dla przypomnienia E63S robi to poniżej 3,4). Także, wartości zarówno mocy jak i przyśpieszenie będą zdecydowanie bardzo zbliżone, a może nawet identyczne. Na tym jednak podobieństwa się nie kończą, ponieważ zastosowany w obu samochodach napęd na 4 koła też daje podobne właściwości. Po pierwsze po raz pierwszy standardowo w E63 i M5 mamy napęd na koła. Po drugie w obu przypadkach istnieje możliwość przekazania 100% mocy na koła tylne.

P90237966_highRes.jpg

Kolejnymi ciekawostkami jakie udało się zdobyć, dzięki przeciekom po prezentacji auta to: dach wykonany z włókna węglowego, zmodyfikowana 8 biegowa skrzynia automatyczna, lusterka podobne do tych zastosowanych w M3/M4 oraz możliwość modyfikowalny zestaw liczników. W palecie pojawi się także nowy kolor Marina Bay Blue oraz 5 ramienne 20 calowe felgi w błyszczącej czerni. Oficjalna premiera nowego modelu spodziewana jest we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych jakie odbywać się będą w Frankfurcie. 

New_BMW_M5_Will_Have_Over_600HP_1.jpg

New_BMW_M5_Will_Have_Over_600HP_2.jpgOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.58977103233337 s