Aktualności

BMW wraca do klasyki gatunku - opatentowano nazwy od M1 CS do M8 CS!


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2016-11-26 | Komentarzy:

BMW szykuje się do wprowadzenia do swojej oferty modeli spod znaku M w wersji CS!

Bawarski producent samochodów zamierza wskrzesić koncept modeli CS, które podejmą rywalizację z mocniejszymi modelami AMG z przydomkiem S. Do urzędu patentowego (WIPO) w ostatnim czasie wpłynął wniosek o rezerwację nazw całej gamy modeli - począwszy od M1 CS aż do M8 CS, które w zwykłej wersji "M" ujrzy światło dzienne do 2020 roku - zobacz jak nowe coupé 2+2 na bazie serii 7 już jeździ (klik).

BMW CS czyli w skrócie ClubSport kojarzy się przede wszystkim z kultowym rekinem, który powstał w latach 60 ubiegłego wieku. Chodzi o serię E9, która wbrew pozorom nie wyszła z pracowni stylistycznych Pininfarina, czy Bertone. Ten doskonały klasyk łączy fantastyczną sylwetkę, klimatyczne wnętrze i gwarantuje doskonałe doznania zza kierownicy.

BMW_M4_Facelift_CS_10a.jpg

bmw_m4_cs_3_800x0w.jpg

CS-y w nowym wydaniu będą nawiązywały tak naprawdę do odchudzonych wersji CSi - mają wyróżniać się podrasowaną stylistyką nadwozia, charakterystycznymi obręczami ze stopów lekkich, mają być lżejsze ze względu na zastosowanie większej ilości karbonu oraz odrobinę mocniejsze. Wszystko wskazuje na to, że M2 CS i M4 CS zadebiutują podczas przyszłorocznego salonu samochodowego w Genewie. Czekamy na więcej informacji!

Nowe BMW M8 będzie miało minimum 600 KM - rezurekcja w 2019 roku 

Na zdjęciu w nagłówku oraz zdjęciach poniżej występuje M4 w edycji Competition Sport - limitowane do 60 egzemplarzy, które jest pomostem pomiędzy seryjnym M4, a wydaniem GTS. Samochód jest mocniejszy o 25 KM, posiada ceramiczne hamulce, nowy wydech oraz zostało odchudzone o 35 kg. Seria oferowana jest wyłącznie na rynku hiszpańskim. 

imageshandler__1_.jpg

imageshandler__2_.jpg

imageshandler__4_.jpg


Zobacz takżeOceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)

Tagi


bmw


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21489
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 176

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.84567809104919 s