Aktualności

BMW Z2 Concept


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2011-02-09 | Komentarzy:

Prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu, na salonie motoryzacyjnym w Genewie, zobaczymy koncepcyjny model BMW Z2. To jedna z najciekawszych plotek odnośnie nadchodzących targów, ponieważ samochód zapowiada się naprawdę ciekawie. Założenia są takie, aby Z2 było konkurentem popularnej Mazdy MX-5.

Roadster Mazdy jest bezkonkurencyjny w segmencie i odnosi kolejne sukcesy. Niedawno pisaliśmy o wyprodukowaniu egzemplarza nr 900 000 i kolejnym rekordzie Guinnessa Mazdy MX-5 (klik). Nowemu modelowi BMW nie będzie łatwo konkurować z japońskim kabrioletem, dlatego auto musi być niemal doskonałe. Inżynierowie BMW zapowiadają, że Z2 będzie naszpikowane elektroniką i nowymi technologiami.

bmw z2 2.jpg

Dwumiejscowe BMW powstanie na płycie podłogowej serii 1, pod maskę trafi 4-cylindrowy, 2-litrowy, turbodoładowany silnik, który napędzał będzie tylną oś auta - nie są to oczywiście potwierdzone informacje, ale jeśli Niemcy zdecydują się na seryjną produkcję, to najprawdopodobniej tak właśnie będzie. Czekamy na kolejne wieści. Im bliżej salonu w Genewie, tym więcej informacji będzie do nas napływać, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość.

Foto: theage.drive.com.auGaleria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21539
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 20

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.72894597053528 s