Aktualności

Bugatti szykuje się do premiery bardzo wyjątkowego modelu - lżejszy, szybszy Chiron z rodowodem


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2018-07-10 | Komentarzy:
Divw wśród wszystkich supersamochodów!

Bugatti przymierza się do premiery specjalnego Chirona, który na potrzebę okazji przyjmie imię Divo. Nazwa modelu upamiętna zwycięstwa Alberto Divo dla Bugatti w wyścigach Targa Florio w 1920 roku. Ten konkretny "Chiron" ma być znacznie lżejszy od swojego seryjnego odpowiednika, a generowana siła docisku przez nowe ospojlerowanie będzie istną katorgą dla każdej nawierzchni. Jego prędkość maksymalna ma zostać ograniczona do 385 km/h, ale ma zyskać na przyspieszeniu 0-100 km/h i 0-200 km/h. Za lepsze przyspieszenie ma odpowiadać skrzynia biegów zaadoptowana z samochodów wyścigowych oraz redukcja masy o 18 kg w stosunku do wersji zwykłej.Oczywiście auto będzie oferowane z homologacją drogową. 

f8fexhitfjtohcgk9j66.jpg


Podczas konferencji prasowej, CEO Bugatti Sz.P. Stephan Winkelmann powiedział, że proste drogi nie dają tyle szczęścia, co idealnie pokonane zakręty. Divo jest stworzone do jazdy po zakrętach. Szef francuskiej marki, należącej do niemieckiego koncernu Volkswagen AG unikał nazwy Chiron. Jest to spowodowane tym, że nie będzie to tylko edycja specjalna modelu, a odrębny projekt na bazie Chirona. Koniec końców wszystko sprowadza się do pieniędzy, a za Divo z historycznym DNA trzeba będzie wyłożyć ich trochę więcej.

divo_logo.jpg

Każdy z 40 wyprodukowanych egzemplarzy będzie kosztował astronomiczne 22 000 000 zł. Oficjalna premiera już 24 sierpnia.Oceń...Ocena: 4/5 (1 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54045009613037 s