Aktualności

Camaro Indy 500 Pace Car


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-01-25 | Komentarzy:

Po raz kolejny okazuje się, że pace carem podczas wyścigu Indianapolis 500 stanie się Chevrolet Camaro. Amerykańska marka ucieszyła się tak bardzo, że aż zdecydowała się na stworzenie limitowanej edycji auta. Specjalny kabriolet już niedługo trafi do salonów sprzedaży w całych Stanach Zjednoczonych.

Historia występów Camaro w Indy 500 sięga roku 1969. Wtedy auto nie tylko po raz pierwszy wystąpiło w roli pace caru, ale także zrobiło potężną furorę. Do tej pory uznaje się je za jeden z cenniejszych unikatów kolekcjonerskich. Aby modelowi z roku 2011 nadać podobnej charyzmy, producent zdecydował się na identyczną stylizację nadwozia. Mianowicie biała karoseria otrzymała dwa, grube pasy w kolorze cegły oraz masę napisów na każdych z drzwi.

2011_chevrolet_camaro_convertible_ss_pace_car_indianapolis_500_6.jpg


Seria Camaro SS Convertible Indy 500 dla użytkowników cywilnych opiewać będzie na 50 sztuk. Pierwszy egzemplarz zostanie sprzedany na aukcji Barret-Jackson Scottsdale, a uzyskana suma zasili konto fundacji dobroczynnej Davida Fostera. Reszta aut trafi do właścicieli za pośrednictwem sieci autoryzowanych salonów.

2011_chevrolet_camaro_convertible_ss_pace_car_indianapolis_500_4.jpg


Pod maską Camaro Pace Car spoczywa masywna V-ósemka, która może rozwinąć 400 koni mechanicznych. Ponadto amerykańskie silniki to nie tylko moc, ale także i niesamowity moment obrotowy. Oba czynniki powodują, że właściciel kabrioletu nie powinien się czuć zawiedziony jego osiągami. W wyposażeniu standardowym Indy 500 znajduje się pakiet 2SS. W jego ramach dodane są tarcze hamulcowe Brembo, tryb jazdy sportowej, 20-calowe, polerowane obręcze aluminiowe, czy kontrola startu.

Foto: Chevrolet


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.62845706939697 s