Aktualności

Caterham Seven Supersport


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-04-13 | Komentarzy:

Caterham Seven raczej nigdy nie był odbierany jako sympatyczne auto miejskie i słusznie ponieważ jest to bezkompromisowy roadster. Producent postanowił jeszcze bardziej wyraźnie podkreślić jego sportowy charakter przygotowując wersję Supersport. 

W kwestii wyglądu zewnętrznego zmieniły się jedynie detale. Szyba została przeprojektowana w taki sposób, aby nadać kwadratowemu nadwoziu nieco bardziej aerodynamicznego charakteru. Ponadto Caterham podjął decyzję o zamontowaniu lekkich, 13-calowych obręczy oraz foteli wykonanych ze specjalnych kompozytów.

Caterham_Supersport_1.jpg


Być może i nadwozie za wiele się nie zmieniło, jednak spore modyfikacje kryją się zaraz pod nim. Ponieważ rodowód Supersporta sięga wersji wyścigowych, brytyjska marka zamontowała niezwykle twarde zawieszenie. Dzięki niemu roadster świetnie zachowa się w bardzo szybkich i ostrych zakrętach oraz będzie trzymać kierowcę w ciągłym napięciu.

Caterham_Supersport_3.jpg


Pod maskę Caterhama trafi 1,6-litrowy silnik benzynowy Forda zestawiony z 5-biegową, manualną skrzynią. Motor generuje 140 koni mechanicznych i 163 Nm momentu obrotowego. Zanim poczujecie się rozczarowani nie za dużą mocą auta, musimy dodać że waga konstrukcji to zaledwie 520 kg. W związku z tym jednostka wystarczy, aby rozpędzić Seven Supersport do pierwszej setki już w zaledwie 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 193 km/h.

Caterham_Supersport_4.jpg


Jesteście zainteresowany bezkompromisowym kabrioletem z brytyjskim rodowodem? Musicie więc przygotować nieco gotówki. Gotowe do jazdy auto kosztuje 22.995 funtów. Gdy zdecydujecie się na montaż we własnym zakresie, cena spadnie do 19.995 funtów.

Foto: Caterham


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 3/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.7662298679352 s