Aktualności

Chevrolet Camaro na SEMA 2010


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2010-11-10 | Komentarzy:

Chevrolet na amerykańskich targach SEMA pokazał wiele premier. Oprócz dwóch nowych wersji Corvette zaprezentowano także trzy odmiany Camaro: Camaro XM Accessory Appearance Package, Camaro Red Flash Show Car, które są demonstracją tego, co można zrobić z autem przy pomocy seryjnych akcesoriów oraz Camaro SSX Track Car Concept, którego nazwa mówi sama ze siebie.

chevrolet camaro blue 1.jpg

Camaro XM Accessory Appearance Package oraz Red Flash Show Car są samochodami, których zadaniem jest zaprezentowanie możliwości modyfikacji seryjnych Camaro przy pomocy oryginalnych akcesoriów Chevroleta. Pierwszy z nich ma niebieski lakier z srebrnymi akcentami w postaci linii ciągnącej się wzdłuż całej karoserii. Nowy jest grill, tylny spoiler oraz 21-calowe felgi. Pod maską pracuje silnik o pojemności 3,6 litra. Drugie auto, jak można wywnioskować po nazwie, jest pokryte czerwonym lakierem. Przez środek nadwozia Camaro przebiegają dwa srebrne pasy. Pojazd jest o tyle wyjątkowy, że prezentuje nowy, specjalnie na tą okazję zaprojektowany pakiet ospoilerowania. Do napędu służy 6,2-litrowy silnik.

chevrolet camaro red 1.jpg

Najciekawszą premierą jednak był Camaro SSX Track Car Concept. Wraz z Corvette Z06X Track Car Concept to jedne z najszybszych aut na targach. Wersja SSX bazuje na Camaro SS. Pierwszym krokiem było zmniejszenie masy samochodu. Ciężkie elementy metalowe - maskę, klapę bagażnika, drzwi i błotniki zastąpiono karbonowymi. Z tego materiału wykonany jest również duży tylny spoiler. W oczy rzucają się także 20-calowe felgi aluminiowe. W środku nie uchowały się zbędne na torze elementy wyposażenia, zastąpiono je klatką bezpieczeństwa, systemem przeciwpożarowym oraz siatką ochronną na bocznej szybie.

chevrolet camaro ssx 1.jpg

Torową odmianę Camaro napędza silnik ośmiocylindrowy o pojemności 6,2 litra, który przeszedł szereg modyfikacji, m.in. nowy wałek rozrządu, głowice cylindrów, czy system smarowania przystosowany do wyczynowej jazdy. Napęd przenoszony jest na koła za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni o sześciu przełożeniach. O bezwzględne posłuszeństwo samochodu na torze wyścigowym dba specjalne sportowe zawieszenie oraz układ hamulcowy z nawiercanymi i nacinanymi tarczami.

Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.6252601146698 s