Aktualności

Chińska replika Pagani Huayra Roadster


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-11-13 | Komentarzy:

Entuzjasta włoskiej motoryzacji z Chin postanowił zbudować sobie replikę Pagani Huayra. Kształty auta są uderzająco podobne do następcy Zondy, ale konstrukcja pozbawiona jest dachu. Można powiedzieć zatem, że jest to chińska wizja Huayry w wersji pozbawionej dachu.

Chińczycy słyną z podróbek i kopiują dosłownie wszystko co wpadnie im w ręce, ale bez przykładania większej uwagi do jakości wykonania. Samochody przypominające wyroby renomowanych producentów, choć z daleka wyglądają tak, że można je pomylić z oryginałami, to są niezwykle niebezpieczne i zbudowane z tandetnych materiałów. Przykładem może być chociażby Shuanghuan CEO. Kopia BMW X5 po przejechaniu 100 tysięcy kilometrów nie nadawała się do niczego, więc zgotowano jej marny koniec (zobacz klik).

huayra_made_in_china_2.jpg

Chińska myśl technologiczna nierzadko wybiega w przyszłość, więc można nabyć pochodzącego stamtąd iPhona 7, czy PlayStation 5. Podobnie jest z Pagani Huayra Roadster. Pan Horacio nie zdążył jeszcze zaprojektować otwartej odmiany swojego supersamochodu, a Chińczycy już stworzyli jego odpowiednik. Nadwozie, w przeciwieństwie do oryginału z Carbotanium, zbudowano z laminatu.

huayra_made_in_china_3.jpg

Kształty przednich i tylnych świateł to ewidentne nawiązanie do egzemplarzy opuszczających fabrykę we włoskiej Modenie. Nie trzeba być jednak ekspertem motoryzacji, aby spostrzec brak poczwórnego, centralnie umieszczonego wydechu. Niewiadomą pozostaje jednostka napędowa podróbki. Z pewnością nie jest to 6-litrowa, podwójnie turbodoładowana jednostka V12 produkcji AMG.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.51638913154602 s