Aktualności

Co będzie z produkcją Astona Zagato?


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-07-05 | Komentarzy:
Zaledwie kilka tygodni temu Aston Martin zaprezentował kolejny supersamochód. Auto łączy w sobie potężną moc, agresywny design i iście brytyjską dystynkcję. Niestety jednak coupe na oficjalnych wystąpieniach pojawia się do tej pory głównie w kreacji wyścigowej. Czy zatem powstanie wersja homologowana do jazdy po drogach cywilnych?

Jednym z ważniejszych tropów w dyskusji jest strona internetowa Astona Martina. Brytyjczycy w tekście prezentującym wyścigówkę napisali, że powstanie seria aut przeznaczonych na drogi cywilne. Będzie ona jednak ograniczona do niewielkiej liczby egzemplarzy. Gdy dziennikarze magazynu Autocar postanowili zapytać przedstawicieli Astona o to stwierdzenie, ci odmówili komentarza. Dodali jednocześnie, że w ciągu zaledwie kilku tygodni upublicznią informację prasową, która wyjaśni całą sprawę.

Z jednej strony Brytyjczycy są bardzo tajemniczy, z drugiej jednak dają wyraźnie do zrozumienia, że Zagato pojawi się także na drogach cywilnych. Automaniakom pozostaje zatem tylko radość. Zwłaszcza, że pod maską coupe drzemie 6-litrowe V12 o mocy 510 koni mechanicznych i 570 Nm momentu obrotowego.

Foto: Aston Martin

Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.63756084442139 s