Aktualności

Concept Renault z silnikiem od Formuły E


Autor: Jey Wild | Dodano: 2016-09-29 | Komentarzy:

Oglądając zdjęcia, nowego samochodu koncepcyjnego renault, nie mogę wyjść z podziwu. Samochód prezentuje się ultra sportowo i futurystycznie, od pierwszej chwili buduje we mnie ogromną chęć posiadania go, a przynajmniej możliwości zobaczenia go mijającego mnie na ulicy. Tak zdecydowanie moje miasto byłoby piękniejsze gdyby minął mnie Trezor.

Przeskakując przez kolejne fotografię, podziwiam kształty i fantastyczną koncepcje otwieranego dachu razem z maską. Nagle pojawia się moment refleksji, zaczynam się zastanawiać jak wygląda wysiadanie z tego auta? Wyobrażenie sobie mężczyzny wysiadającego z tej kabiny jest wykonalne i wygląda mało elegancko, co jednak z kobietą w obcisłej sukience? Oczywiście na tą chwilę nie jest to istotne gdyż mamy do czynienia jedynie z samochodem koncepcyjnym, który ma zaprezentować kierunek stylistyczny marki. Mimo swoich wad samochód ten zdecydowanie do mnie przemawia, przypomina mi bardzo mocno jeden z moich ulubionych seriali z dzieciństwa "Viper".

Renault_Trezor_14.jpg

Poza tym wyjątkowym wyglądem, do stworzenia którego została użyta cała masa najlepszych materiałów, takich jak włókno węglowe, warto sprawdzić także co napędza ten samochód.

Renault_Trezor_3.jpg

Jest to auto w pełni elektryczne, a jednostka napędowa została zaczerpnięta bezpośrednio z Formuły E. Silnik elektryczny dysponuje mocą 350KM i 380NM, a przyśpieszenie do setki odbywa się poniżej 4 sekund. Z elektrycznej formuły zaczerpnięty został też system odzyskiwania energii i baterie, korzystając z wszystkich tych nowoczesnych technologi udało się uzyskać bardzo niską masę wynoszącą 1,6 tony.

Renault_Trezor_6.jpg

Samochód posiada także w pełni autonomiczny tryb jazdy, pozwalający nam podziwiać świat przez ogromne panoramiczne okno. Renault planuje wprowadzenie swoich technologii pozwalających na samoistne prowadzenie się auta po roku 2020. Mnie jednak jako maniaka motoryzacji perspektywa samo prowadzącego się samochodu w ogóle nie przekonuje i za takie wyposażenie dodatkowe serdecznie podziękuje.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.52243399620056 s