Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Czekoladowy Smart


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-02-01 | Komentarzy:

Zbliżają się kolejne Walentynki. Na pierwszy rzut oka informacja ta nie ma większego znaczenia dla automaniaka. Okazuje się jednak, że pewien Japończyk jest całkowicie innego zdania. W związku z tym stworzył wersję Smarta ForTwo, która wygląda jakby została wykonana z czekolady.

W Japonii walentynowy zwyczaj mówi o tym, że kobieta powinna obdarować wybranka swojego serca czekoladą. W ten sposób daje dowód swojej miłości i oddania. Producent luksusowej biżuterii i wyrobów czekoladowych doszedł jednak do wniosku, że nie można ograniczać się do pudełka słodkości. Skoro faceci kochają samochody, czemu by nie wykonać jednego z nich z czekolady. Gdy tylko pomysł pojawił się w głowie Tadaaki Wakamutsu, ten zakasał rękawy i wziął się do pracy. Efektem jest Smart ForTwo wyglądający jak bryła kakaowej słodyczy.

Pewnie zastanawiacie się czemu padło akurat na małe auto miejskie. Przecież można było zmodyfikować jakieś bardzo szybkie coupe. Każdy, kto jednak zna specyfikę Japonii, nie będzie się dziwił. Na ulicach miast kraju kwitnącej wiśni panują potężne korki, dlatego najczęściej wybiera się auta, które są małe i zwinne.

Japonka, która zdecyduje się na kupienie ukochanemu czekoladowego Smarta, będzie musiała wyłożyć około 28 tysięcy dolarów. Stanowi to kwotę o 6 tysięcy dolarów większą od standardowej wartości małego Europejczyka na rynku japońskim.

Foto&Video: q-pot.jp

Oceń...Ocena: 3.5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.53827285766602 s