Aktualności

Czy to samochód, czy motocykl…


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2010-11-08 | Komentarzy:

Targi SEMA potrafią naprawdę zadziwić świat motoryzacyjny. Zgromadzona w hali pokazowej publiczność ma okazję zobaczyć nie tylko wizje renomowanych domów tuningowych, ale także często bardzo unikalne pojazdy. Jednym z wyrazistych pomysłów na szybkość jest Invader.

Dziecko
Talon Motors jest dosyć nietypowym przypadkiem. Ten trzykołowiec sam nie wie czy chce być motorem, czy samochodem. Bifunkcyjność na pierwszy rzut oka może się wydawać odrzucająca. Jednak zastanówcie się. Invader posiada pasy bezpieczeństwa, kierownicę, oraz dwa fotele, a jednocześnie może się przechylić tak samo jak motor. Bez dwóch słów nam pomysł przypadł do gustu i jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jak duża musi być frajda z jazdy.

01talon_invader_sema_1288853214.jpg


Nie bez przyczyny Invader został zaprezentowany właśnie w Stanach Zjednoczonych. Jego karoseria jest niezwykle krzykliwa i nie mamy na myśli jedynie lakieru. Liczne przetłoczenia i ostre krawędzie mogą zrobić naprawdę piorunujące wrażenie. Amerykańska publiczność doceni także ociekające chromem felgi aluminiowe.

Napędzaniem niesamowitej konstrukcji zajmie się równie niesamowita jednostka napędowa.
1,3-litrowy motor znany jest z Suzuki Hajabusy i daje 197 koni mechanicznych. Być może odniesiecie wrażenie, że moc nie jest za duża. Jest to jednak wrażenie niezwykle mylne. Invader waży bowiem jedynie 472 kg. Niecałe 200 koni wystarczy zatem, aby zrobić z niego pocisk, który przyspieszy do pierwszej setki w niespełna 4 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero na wartości 231 km/h.

04talon_invader_sema_1288853220.jpg


Z całą pewnością wiadomo, że Talon Motors Invader wejdzie do seryjnej produkcji. Cena wersji podstawowej wyniesie
42.900 dolarów. Wartość ostateczna może się jednak drastycznie zwiększyć. Wystarczy żeby kupiec zagłębił się w otchłań listy wyposażenia dodatkowego. Co więcej, w przyszłym roku ma się także pojawić limitowana wersja o nazwie Red Rocker. Ta powstanie przy udziale byłego frontmana zespołu Van Halen – Sammyego Hagara.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 3.67/5 (6 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.57619595527649 s