Aktualności

Diabelsko mocne, 666-konne Audi RS6 by ABT Sportsline


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2013-07-12 | Komentarzy:

Siły nieczyste opętały niemieckiego tunera z Kempten. Jak inaczej wyjaśnić najnowszy program dedykowany Audi RS6 w wersji Avant, którego pierwsza faza rozwoju mobilizuje 4-litrową widlastą ósemkę, wspomaganą dwiema turbosprężarkami do generowania diabelskich 666 KM mocy w zakresie od 5700 obr./min. do 6600 obr./min. oraz momentu obrotowego w tym przypadku dość niewinnego, wynoszącego 830 Nm (+130 Nm) w przedziale 1750-5500 obr./min.

Wynik na pierwszy rzut oka niepokojący, w rzeczywistości może być tylko niefortunnym zbiegiem okoliczności. ABT SportsLine w końcu od wielu lat jest ekspertem w dziedzinie skutecznego wyciskania maksimum z fabrycznych silników, bez wprowadzania radykalnych zmian w konfigurację motoru. W tym przypadku wydajność silnika została poprawiona o całe 106 KM mocy i 130 Nm momentu obrotowego, a wszystko za sprawą przeprogramowania sterowników odpowiadających za pracę 4-litrowego potwora, w tym podniesienia ciśnienia doładowania (wartość nieujawniona). Przyspieszenie do 100 km/h w ulepszonym samochodzie zajmuje teraz zaledwie 3,6 s. (o 0,3 s. mniej niż w serii). To co jednak najbardziej zaskakuje to brak poprawy wartości prędkości maksymalnej, a nawet jej mały "drop" - z 305 km/h do 300 km/h.

audi_rs6_abt_4.jpg

Jako, że jest to dopiero początek znacznie obszerniejszych modyfikacji RS-szóstki, żadne materiały obrazujące obecne stadium tego przedsięwzięcia nie zostały opublikowane. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że prócz klasycznego tuningu mechanicznego, samochód odznacza się drobnymi, stylistycznymi akcentami, takimi jak: pokrywy bocznych lusterek z włókna węglowego, czy sportowy wydech. Dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim osiągi nieco wyższych lotów i nie chcą czekać na dalsze aktualizacje, istnieje możliwość skorzystania z obecnej oferty ABT. Cena modernizacji (podniesienie parametrów silnika + drobne zmiany stylistyczne) to 6909 Euro (kwota zawiera podatek VAT). W ramach projektu, niemiecki tuner oferuje dwuletnią gwarancję lub 100 000 km od dnia, zastosowania przeróbek. Więcej informacji już wkrótce. Temat na bieżąco będziemy aktualizować.

źródło: ABT Sportsline;
załączone zdjęcia prezentują seryjną wersję Audi RS6 Avant


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.57790517807007 s