Aktualności

Dramatyczny wypadek w Chinach sekunda po sekundzie - tragiczne skutki braku pasów bezpieczeństwa w autobusie [video]


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2013-08-09 | Komentarzy:

Jedna osoba nie żyje, a dwadzieścia trzy zostało rannych w wypadku autobusu, do którego doszło 2 sierpnia b.r. na obrzeżach Lishui - miasta położonego we wschodniej części Chin.

Według relacji Policji oraz naocznych świadków - udało się ustalić, że do zdarzenia doszło, tuż po tym, jak kierowca autobusu ominął zjazd z autostrady i podjął się wykonania (surowo zabronionego w tym przypadku) manewru cofania. Niezauważony przez nadjeżdżającego kierowcę ciężarówki - autobus w jednej chwili został doszczętnie staranowany. Dramatyczne zdjęcia z wnętrza autokaru uwieczniono na załączonym materiale z monitoringu. Krótki film - sekunda po sekundzie pokazuje, jak pasażerowie fruwają po wnętrzu, łamią oparcia foteli i wypadają przez okna, a wszystko przez brak pasów bezpieczeństwa. Mimo ogromnej siły uderzenia, zanotowano tylko jedną ofiarę śmiertelną – w tym przypadku, o jedną za dużo.... Był nią użytkownik ciężarówki, któremu nie udało się wyjść cało z opresji i w niefortunnych okolicznościach zginął na miejscu.

Aby nie dopuścić do kolejnych, tego typu incydentów, w wielu krajach rozpoczęła się dyskusja, której wnioski mają poprawić bezpieczeństwo podróży komunikacją publiczną. Być może już w najbliższym czasie, pasy bezpieczeństwa, które radykalnie zwiększają szansę na przeżycie, staną się obowiązkowym elementem we wszystkich środkach masowego transportu (chodzi przede wszystkim o ujednolicenie przypisów w stosunku do autokarów, busów, a nawet pociągów).

źródło: www.tvn24.plOceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.60365080833435 s