Aktualności

Eksplozja jednej z turbosprężarek w Gallardo o mocy ponad 1800 KM


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-04-26 | Komentarzy:

Wielu żądnych adrenaliny właścicieli Lamborghini Gallardo, którzy nie wyczerpali całych oszczędności na zakup samego auta, decyduje się na podwójne uturbienie silnika V10. Takie modyfikacje potrafią przynieść efekt w postaci czterocyfrowej liczby koni mechanicznych. W tym wyścigu spotkały się dwa mocno "dłubnięte" modele. Jeden z nich to przeszło 1800-konna maszyna należąca do współzałożyciela Underground Racing - amerykańskiego tunera specjalizującego się w wyciskaniu niesamowitych osiągów z włoskich supersamochodów. Pojedynek tytanów zakończył się jednak nie po myśli kierowcy pomarańczowego Gallardo...

Podczas wyścigu, przy prędkości około 330 km/h, wybuchła jedna z turbosprężarek. Za samochodem momentalnie pojawiła się potężna kula ognia. Lamborghini wyposażone zostało w system przeciwpożarowy, dzięki czemu nie doszło do tragedii.


Do incydentu z tego gatunku doszło również w ubiegłym roku w Teksasie. Eksplozja silnika w mocno zmodyfikowanej Corvette C6 nastąpiła przy prędkości 290 km/h. Wywołała ona błyskawiczny pożar całego samochodu, ale na szczęście kierowcy w ostatniej chwili udało się opuścić pojazd (zobacz news klik).Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.69681096076965 s