Aktualności

F60 America - edycja na jubileusz Ferrari w USA


Autor: Dawid Potulski | Dodano: 2014-10-12 | Komentarzy:

Ferrari jest już znane z tego, że na okrągłe rocznice swojego istnienia tworzy pojazdy, które są klasą samą dla siebie. Wystarczy wspomnieć bezcenne F40, powstałe dekadę później F50, potem Enzo, a obecnie LaFerrari. Rynek Amerykański z pewnością jest istotny dla Włochów. Dlatego jubileusz istnienia za oceanem również należało uczcić w sposób godny.

Tak właśnie powstało F60 America. Jest to model szczególnie wyjątkowy, co eskaluje planowana liczba wyprodukowanych sztuk. Tylko 10 szczęśliwców dostąpi zaszczytu posiadania tego auta.

f60_1.jpg

Konstrukcyjnie samochód ten opiera się na modelu F12 Berlinetta. Napędza go V12 o pojemności 6,3 l i mocy 720 KM. Agregat ten rozpędza pojazd do pierwszej setki w 3,1 sekundy. F60 America wyróżnia się charakterystycznymi motywami stylistycznymi. Front został zdominowany przez ogromny grill nawiązujący do klasycznych modeli Ferrari, zespolony z wlotami powietrza służącymi do chłodzenia hamulców. Pozbawione dachu nadwozie wzbogacono o dwa pałąki przeciwkapotażowe wykonane z carbonu. Ich linia została rozciągnięta aż do skraju tylnej partii auta.

f60_2.jpg

Interesująco prezentuje się kokpit, gdzie pojawiły się fotele w dwóch różnych kolorach skóry. Po stronie kierowcy zastosowano krwistą czerwień, podczas gdy pasażer zasiądzie na fotelu utrzymanym w stonowanej czerni. Oba posiadają jednak motyw flagi USA znajdujący się po środku i biegnący po całej długości oparcia i siedziska. Podczas gdy zdecydowana większość ludzi kojarzy Ferrari z czerwienią Rosso, F60 America jest... niebieski. Nie jest to jednak kolor przypadkowy. Jest to odcień znany z bolidów północnoamerykańskiego teamu wyścigowego. Każda z 10 sztuk została wyceniona na imponujące 2,5 mln USD. Jak nietrudno się domyślić, wszystkie są już sprzedane.


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.8261239528656 s