Aktualności

Ferrari 430 Scuderia by Anderson


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-06-30 | Komentarzy:

Produkcja modelu F430 zakończyła się już dwa lata temu. Sytuacja nie przeszkadza jednak niemieckiej firmie tuningowej w powrocie do włoskiej konstrukcji i przygotowaniu spersonalizowanego pakietu. Naszym zdaniem efekt jest bardzo ciekawy.

Podczas prac nad karoserią włoskiego kabrioletu styliści przede wszystkim skupili się na czarnym lakierze, który zestawiono z przyciemnionymi lampami oraz 20-calowymi felgami. Nie zabrakło również inaczej poprowadzonych wlotów powietrza w przednim zderzaku, czy nakładek na progi. Na sam koniec tuner postanowił zastosować akcenty z włókna węglowego. Ultralekki materiał stał się budulcem dla tylnego grilla, dyfuzora, czy obudów lusterek.

Ferrari_Scuderia_Spider_16M_Conversion_Edition_Anderson_Germany_1.jpg


Anderson Germany zadbał o to, aby wnętrze było przytulne i pełne najlepszych materiałów. Obicia wykonano z czarnej skóry i alkantary, które są wykończone żółtymi akcentami. Na kierownicy, klamkach i dźwigni hamulca ręcznego pojawiły się wstawki z włókna węglowego.

Ferrari_Scuderia_Spider_16M_Conversion_Edition_Anderson_Germany_3.jpg


Ważna część prac dotyczyła jednostki napędowej. Ponieważ F430 występuje w tym przypadku w wersji specjalnej, 4,3-litrowe V8 jest w stanie wygenerować moc 510 koni. Oczywiście niemiecki tuner nie chciał się ograniczać do fabrycznych możliwości. Zaproponował włoskiej jednostce nowe oprogramowanie i katalizator. Dzięki temu siła motoru wzrosła do 569 koni mechanicznych.

Ferrari_Scuderia_Spider_16M_Conversion_Edition_Anderson_Germany_5.jpg


Za odpowiednią przyczepność zadba elektronicznie regulowane zawieszenie. System posiada trzy tryby pracy.

Foto: Anderson Germany


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.94272017478943 s