Aktualności

Ferrari 848 Race


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-01-07 | Komentarzy:

Ferrari 599 GTB Fiorano nie po raz pierwszy trafiło na warsztat niemieckiego tunera o nazwie Novitec Rosso. Tym razem firma podczas tworzenia stylizacji do włoskiego coupe postanowiła odnieść się do sportu i w efekcie powstał kit o nazwie 848 Race. Zobaczcie co wyszło z bardzo ambitnego planu.

Z przodu nie ma za wielu zmian. Zaraz pod grillem pojawił delikatny spojlerek. Element wyraźniej podkreśla agresywny charakter i sprawia, że wzrastają aerodynamiczne walory włoskiego coupe. Ponadto da się zauważyć także dwa wloty powietrza w masce. Z boku zmian jest jeszcze mniej. Tuner nawet nie wymienił obręczy aluminiowych, a jedynie przemalował standardowe felgi. W tylnej części do nowości zaliczyć można jedynie nieco inny dyfuzor oraz lampy, do których wpuszczono nieco czarnego atramentu.

Novitec_Rosso_848_RACE_Ferrari_599_GTB.jpg


Bez wątpienia największą ingerencją w wygląd 599 GTB jest nowy lakier. Dach oraz pasek na masce pokryto matową czernią, podczas gdy reszta nadwozia jest biała. Takie zestawienie kolorów ma przywodzić na myśl sportowe skojarzenia.

Car_Ferrari_599_GTB.jpg


Gdy 599 opuszcza fabrykę Ferrari posiada pod maską 6-litrowy silnik V12. To naprawdę wyśmienita jednostka napędowa, która jest w stanie dostarczyć potężne 620 koni mechanicznych i 608 Nm momentu obrotowego. Wartości takie nie wystarczyły jednak Novitec Rosso. Tuner dorzucił do V-dwunastki dwa kompresory, nowe wtryski, sportowy filtr powietrza i poprawione oprogramowanie. W efekcie udało się wycisnąć 837 KM i 842 Nm. Gdy wciśniecie pedał gazu do dechy, pierwsza setka pojawi się po 3,4 sekundy. Będzie to wynik o 0,2 sekundy lepszy od standardowej konfiguracji silnikowej. Nowa prędkość maksymalna wynosi 345 km/h.

Foto: Novitec Rosso


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 4.5/5 (4 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.54454183578491 s