Aktualności

Ferrari stworzy hybrydowy supersamochód?


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-07-20 | Komentarzy:
Niemalże od roku w kuluarach świata motoryzacyjnego krążą plotki na temat Ferrari i technologii hybrydowej. Ponoć włoska firma bardzo poważnie przymierza się do stworzenia prototypu ekologicznego auta. Na razie nie wiadomo kiedy pojazd mogłaby zobaczyć światowa publiczność, mamy jednak pierwsze informacje o konstrukcji.

Po raz pierwszy rozmowy na temat hybrydowego Ferrari zaczęły się zaraz po Targach Motoryzacyjnych w Genewie w zeszłym roku. Włosi zauroczeni systemem HY-KERS z ogromnym optymizmem mówili o projekcie. Później sprawa nieco przycichła, aby dzisiaj wybuchnąć ze zdwojoną siłą.

Jak donoszą najnowsze plotki, Ferrari podczas tworzenia ekologicznej jednostki skorzysta z pomocy firmy Bosch. Producenci planują połączyć silnik benzynowy z dwoma elektrycznymi. Gromadzeniem energii elektrycznej zajmą się baterie zamontowane pod podłogą auta. Tak przygotowany układ napędowy mógłby się pojawić bądź w modelu California, bądź nowym 599 GTB.

Z jednej strony wiadomo, że Ferrari postara się maksymalnie usportowić hybrydę. Z drugiej jednak pojawiają się zasadnicze obawy. Po pierwsze chodzi o bardzo ciężkie baterie, które skutecznie mogą zabić osiągi. Po drugie problemem jest ekologiczna technologia, która może zrobić rysę na dopracowanym wizerunku włoskiej marki.

Foto: Ferrari

Zobacz takżeOceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21458
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 208

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.38058495521545 s