Aktualności

Francja gotowa oddać jedną z elektrowni atomowych pod nową fabrykę TESLI


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2016-04-06 | Komentarzy:

Po holenderskim Tilburgu, gdzie Tesla uruchomiła swój pierwszy zakład w Europie, ogromne zainteresowanie na kolejną fabrykę amerykańskiego producenta wykazuje Francja.

Władze państwa są gotowe zamknąć jedną z elektrowni atomowych w południowo-wschodniej Alzacji, aby przerobić ją na kolejną siedzibę Tesli. Sam Elon Musk podczas prezentacji na początku tego roku przyznał, że Alzacja jest strategicznym miejscem, które może przyczynić się do rozwoju amerykańskiej marki. Założyciel Tesli nie ukrywał, że jedna z najpiękniejszych krain geograficznych Francji położona nad Renem i granicząca zarówno ze Szwajcarią, jak również Niemcami to idealne miejsce na realizację kolejnej inwestycji.

Tesla Model S P85D AWD i nasz pierwszy kontakt (klik

Chociaż strony nie doszły jeszcze do porozumienia zamknięcie atomówki będzie realizowane jeszcze w tym roku. Oficjalne kroki zostały już podjęte przez samego ministra środowiska i energetyki - Ségolène Royal.

800px_2010_06_04_Centrale_nucl__aire_de_Fessenheim2.jpg

Ściągnięcie giganta samochodów elektrycznych do Francji to obecnie jeden z najważniejszych priorytetów. Budowa zaawansowanej technologicznie fabryki wiąże się przede wszystkim z nowymi miejscami pracy, a tym samym szansą na odnotowanie wzrostu gospodarczego w tym regionie. Oceń...Ocena: 0/5 ( głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.59289503097534 s