Aktualności

Galibier wejdzie do produkcji


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-08-01 | Komentarzy:
Po wyczerpaniu produkcji Veyrona, Bugatti musi stworzyć nowe plany na przyszłość. Już kilkakrotnie pisaliśmy (tutaj), że producent prawdopodobnie zmieni nieco profil działalności oraz stworzy szybką i luksusową limuzynę. Dzisiaj te informacje znalazły potwierdzenie przez słowa szefa marki.

Prezes Bugatti - Wolfgang Durheimer - w rozmowie z dziennikarzem magazynu motoryzacyjnego Auto Motor und Sport nie tylko zapewnił, że Galibier powstanie, ale również zdradził nieco szczegółów dotyczących jego konstrukcji. Po pierwsze wiadomo, że limuzyna stanie się modelem na rok 2013. Oznacza to mniej więcej tyle, że auto będzie można zobaczyć w pełnej krasie w drugiej połowie roku 2012.

Durheimer stwierdził również, że z racji na większą wielofunkcyjność Galibiera, można się spodziewać znacznie zwiększonej sprzedaży. W związku z tym marka będzie przygotowana na złożenie od 1000 do 1500 sztuk.

Według spekulacji limuzyna markowana logo Bugatti otrzyma niemalże identyczny silnik, co Veyron. Pod maskę trafi zatem 8-litrowy, 16-cylindrowy potwór. Inżynierowie planują jednak zmniejszyć jego moc. W ten sposób motor rozwinie około 800 koni mechanicznych.

Szef Bugatti nie chciał się wypowiadać na temat ceny. Spekulacje mówią jednak o wartości sięgającej ponad miliona euro.

Foto: Bugatti


Oceń...Ocena: 4.5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.57401704788208 s