Aktualności

Gallardo TT z jeszcze większą mocą


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-01-29 | Komentarzy:

Kilkanaście dni temu pisaliśmy wam o niesamowitym pakiecie do Lamborghini Gallardo (tutaj). Po ingerencji Underground Racing silnik włoskiego coupe był w stanie wygenerować aż 1.000 koni mechanicznych mocy. Okazuje się jednak, że to nie było jeszcze ostatnie słowo tunera. Od dzisiaj Lambo może mieć jeszcze więcej siły.

Ponownie kuracja wzmacniająca do 5,2-litrowej benzyny została oparta o układ dwóch, potężnych turbin. Tym razem jednak kit otrzymał odsłonę trzecią. Oznacza to mniej więcej tyle, że moc osiąga wartość 1.000 koni mechanicznych. W przeciwieństwie do wersji poprzedniej siła na takim poziomie jest dostępna już na kołach, a nie w silniku. Dzięki temu Gallardo ma jeszcze więcej krzepy, a możliwościami powinien się zbliżyć do statków powietrznych.

underground_racing_hits_us_with_another_gallardo_tt_medium_2.jpg


Underground Racing deklaruje jednak, że z tak przygotowanego układu napędowego można wycisnąć jeszcze więcej. Gdy do baku Gallardo zamiast normalnej benzyny trafi paliwo wykorzystywane podczas wyścigów, moc na kołach wzrośnie o kolejne 250 koni mechanicznych. Siła będzie zatem jeszcze większa i bardziej brutalna.

Oczywiście kit tuningowy nie mógł jedynie zmodyfikować jednostki napędowej. Poprawiono także skrzynię biegów, sprzęgło oraz elementy napędu. W przeciwnym razie standardowe części mogłyby nie wytrzymać naporu nowej siły. Ponadto przeprojektowane jest także zawieszenie. Teraz Lambo znajduje się bliżej asfaltu i ma bardziej sztywną karoserię.

Foto: Underground Racing


Galeria zdjęć


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.56967997550964 s