Aktualności

GranCabrio Sport trafiło do sprzedaży


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-07-29 | Komentarzy:

Maserati wprowadziło do cennika kolejny model. Od teraz klienci włoskiej marki będą się mogli zdecydować na zakup auta o nazwie GranCabrio Sport. Kabriolet pokazany podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Genewie łączy w sobie poprawioną stylistykę, przeprojektowane zawieszenie i większą moc.

Nowe detale stylistyczne zaczynają się już w przedniej części auta. Przede wszystkim projektanci postawili na czarny grill, który wygląda bardziej agresywnie. W wersji standardowej jest on wykonany z pionowych, srebrnych pasków. Wielbiciele detali z pewnością zauważyli, że przedni splitter jest nieco inaczej ukształtowany, a lampy przyciemniono. W modelu GranCabrio Sport pojawiły się również inne końcówki wydechu oraz obręcze aluminiowe. Duże felgi są pokryte matową czernią.

Maserati_GranCabrio_Sport_1.JPG


Pod długą maską Maserati nadal pracuje 4,7-litrowe V8. Włoski motor generuje 450 koni mechanicznych, czyli o 10 więcej od wersji standardowej. Układ napędowy w połączeniu ze skrzynią MC Auto Shift rozpędza kabriolet do pierwszej setki w 5,2 sekundy. Prędkość maksymalna sięga 285 km/h.

Maserati_GranCabrio_Sport_4.jpg


Na sam koniec włoscy inżynierowie wprowadzili kilka zmian w aktywnym zawieszeniu. Dzięki temu jego praca ma być jeszcze bardziej sprawna i satysfakcjonująca dla kierowcy. Wzmocniono również układ hamulcowy.

Maserati_GranCabrio_Sport_6.jpg


Maserati nigdy nie było tanie. GranCabrio Sport w wersji podstawowej kosztuje 102.615 funtów. W przeliczeniu daje to kwotę około 460 tysięcy złotych.

Foto: Maserati


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.56898093223572 s