Giełda tuningowanych aut


Aktualności

GT-R od 4Turbo


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2011-06-30 | Komentarzy:

Firma 4Turbo znana jest z pewnością większości z nas - zajmuje się ona kompleksową obsługą modeli: Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer Evolution oraz od niedawna Nissan GT-R. Ostatnio katowicki serwis skończył swój projekt GT-Ra, który po modyfikacjach charakteryzuje się następującymi parametrami: 708 KM i 911 Nm.

4Turbo słynie ze swojej pasji i zaangażowania w każdy projekt, ponieważ zatrudnieni tam ludzie są entuzjastami modeli, którymi przyjeżdżają do nich klienci. Jednym z ostatnich samochodów, jakie opuściły garaż warsztatu w Katowicach, jest Nissan GT-R. Auto już seryjnie ma sportowe osiągi, a przez niektórych porównywane jest z Porsche 911 Turbo. Całe szczęście jednak są tacy, dla których przyspieszenie do "setki" w 3,5 sekundy trwa zbyt długo i decydują się na wzmocnienie jednostki. W tym celu właściciel modelu GT-R z 2009 roku udał się do specjalistów z 4Turbo.

nissan gtr 4turbo 1.JPG

Prace rozpoczęto od zamontowania pary, zmodyfikowanych przez firmę AMS Performance, turbosprężarek. Następnie seryjne wtryskiwacze zastąpiono bardziej wydajnymi. Wydech wymieniony został na bardziej efektywny - o większej średnicy z metalowymi, sportowymi katalizatorami. Modyfikacje przeszedł także układ dolotowy.

Układ przeniesienia napędu musiał zostać dostosowany do większej mocy, dlatego zdecydowano się na zestaw firmy Dodson Motorsport, który składa się m.in. z wzmocnionego wałka i przełożeń, zabezpieczenia wałków oraz dodatkowych magnesów filtrujących olej.

nissan gtr 4turbo 3.JPG

Na koniec zajęto się przeprogramowaniem komputera sterującego pracą jednostki. Uzyskane efekty są więcej niż zadowalające. Po modyfikacjach pod maską auta pracuje 708 KM (seryjnie 480 KM), a maksymalny moment obrotowy wzrósł do 911 Nm (z 588 Nm).

Foto: 4Turbo


Galeria zdjęćZobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 11

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.0761079788208 s