Giełda tuningowanych aut


Aktualności

Holden Commodore SSV


Autor: Piotr Sieniawski | Dodano: 2013-02-15 | Komentarzy:

Od niemal tygodnia Australijczycy mogą przyglądać się najnowszemu Holdenowi Commodore. Poza tradycyjną limuzyną „dla ogółu”, seria VF dostępna będzie także w usportowionej odmianie SSV.


Jak przystało na samochód demonstracyjny, wóz ze zdjęć poraża swym wyglądem. Duża w tym zasługa pomarańczowego lakieru Fantale Orange, choć to niejedyny wyróżnik. Masywny zderzak cechują na przykład powiększone wloty powietrza (obramowane chromowanymi obwódkami w kolorze Gunmetal) z podkreślającymi je bocznymi wybrzuszeniami. Nie obyło się także bez błyszczącoczarnych wstawek w osłonie chłodnicy. Przednią część nadwozia okryto delikatnie pofalowaną, aluminiową maską. Pod pękate nadkola wtłoczono dwudziestocalowe felgi o pięciu podwójnych czarnych ramionach. Układ hamulcowy obejmuje cztery tarcze Brembo z sześciotłoczkowymi zaciskami o połyskującej srebrnej barwie. Lśniąca czerń towarzyszy również tyłowi, gdzie w niezbyt rozbudowanym dyfuzorze mieszczą się cztery końcówki wydechu.

cq5dam.web.1280.1280_730.jpg

Wnętrze zdominowały kubełkowe fotele, hojnie obdarzone mięsistą, perforowaną gdzieniegdzie skórką. Co ważne, spłaszczony u dołu wieniec swym krojem idealnie opasa zestaw zegarów. Maksimum uciech poza samochodowych gwarantować ma zestaw multimedialny Holden My-Link z 8-calowym ekranem o dotykowej matrycy. Ponadto, na środku tunelu centralnego będziemy mieli styczność z drążkiem 6-biegowej manualnej skrzyni. Na chwilę obecną nie jest wiadome z jakim motorem zespolono rzeczoną przekładnię. Można jedynie domniemywać, iż będzie to duża V-ósemka, zaopatrzona zapewne w mechaniczne doładowanie.

Wideo:

[Źródło: Holden Australia] 


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

5.5388040542603 s