Aktualności

Honda CR-Z Racer na Le Mans


Autor: Kuba Brzeziński | Dodano: 2011-06-10 | Komentarzy:

Honda ogłosiła właśnie, że pokaże ekologiczną wyścigówkę CR-Z Racer podczas wystawy Le Mans Vers Le Futur. W ten sposób Japończycy chcą udowodnić, że auta hybrydowe mają świetlistą przyszłość w wyścigach motorowych.

Po raz pierwszy auto można było zobaczyć podczas targów SEMA w Las Vegas. Konstrukcja jest w pełni samodzielną pracą Hondy. Za jej opracowanie odpowiadali bowiem inżynierowie Honda Performance Development, czyli wyścigowego ramienia amerykańskiego oddziału firmy. Japońska wyścigówka nie będzie jedynym przedstawicielem segmentu aut ekologicznych na wystawie Le Mans. Na salę pokazową trafi chociażby Leaf Nismo RC Concept.

Honda_CR_Z_Racer_2.jpg


Na pierwszy rzut oka układ napędowy standardowego CR-Za i CR-Z Racer nie różni się w zasadniczy sposób. I w tym i w tym przypadku kierowca ma do czynienia z połączeniem 1,5-litrowego silnika benzynowego, motoru elektrycznego i 6-biegowej, manualnej skrzyni biegów. O ile jednak w standardowej wersji jednostka napędowa ma nieco ponad sto koni, o tyle model wyścigowy dysponuje mocą 200 koni mechanicznych i momentem obrotowym na poziomie 237 Nm. Inżynierowie z Japonii z pewnością zadbali również o obniżenie masy. W związku z tym osiągi auta muszą być wyśmienite.

Foto: Honda


Galeria zdjęć
Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 53

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.71421098709106 s